Bitter Virgin

2. ledna 2010 v 15:20 | Happy |  Manga
Není to hentai manga, huš do křoví, perverzáci =.=

Čekali jste snad nějakou Shounen manga akci, kde jsou perfektní protagonisté s vlastním harémem perfektních holek, které se do něj zamilovali na první pohled? ^^ To budete zklamaní.
Bitter virgin je do dneška má jediná dokončená manga (ostatní mám rozečtený), což je docela snadné, neboť má jenom 4 svazky. Ale i to stačilo, abych se u ní nepokrytě rozbrečel, hlavně v třetí knize. Krátce shrnu děj.
Daisuke Suwa, všemi oblíbený holkobalič, jednoho dne nechtěně vyslyší zpověď vždy tiché Aikawy Hinako. Vypráví mu, jak jí dvakrát znásilnil její otec, a jak si toho její matka nevšimla, dokud neotěhotněla. Potom musela jít na císařský řez, a dítě od té doby nikdy neviděla. Vyvinula si tak extrémní fóbii k všem mužům. Daisuke se rozhodne jí za každou cenu chránit, a zároveň k ní nalézá vlastní city...

Základní premisa zní jednoduše, ale je to neuvěřitelně chytlavé. Také se mi líbil styl malování. Ale naprosto nejlepší byli oba protagonisté. (Tj. Daisuke a Aikawa) Hlavně dobrák Daisuke, kdyby existoval v reálu, tak bych ho za to objal. Sledovat vývoj jejich prapodivného vztahu byla úplná radost, jak se do ní pomalu, ale jistě zamilovával, až... Aikawa byla na druhou stranu naprosto politování hodná, jak se zoufale zpovídala v tom kostele ze svého traumatu, a zároveň tak hrozně nevinná. Její panické (panenské? >=D) záchvaty, když se jí dotknul jiný kluk, vypadaly naprosto přirozeně a uvěřitelně, vůbec mi to nebylo směšné, jako u jiných anime. Dokonce mi nevadili kýčovité scény, a já kýčovité scény naprosto a úplně nenávidím. Napřiklad když Daisuke všechno, co řekl, hrozně promýšlel (aby se jí nedotkl), jenom aby se Aikawa nevinně pousmála. Děj je tam pomalý, takové pozvolné vypravování ze života, což však neznamená, že to byla nuda, ba naopak. Doslova mě to přikovalo k monitoru, dokud jsem to celé nepřečtl dvakrát. Musel na mě být zvláštní pohled, vidět mě jak jsem seděl celý uslzený u monitoru.

Je to skutečně silná manga, dokázala mě rozesmát i rozslzet (a to najednou!), s uvěřitelnými postavami, dobrým dějem, kýčovitými vtipy, výtečným vypravováním a hezkým stylem malování. Daisuke je velmi citlivý a Aikawa je prostě k sežrání roztomilá (Ne, že bych se jí chtěl dotknout o.o) Možná je to mou nezkušeností s mangou, ale Bitter Virgin bude mít vždycky své místo v mém srdci. <3 (PÍP PÍP - kýč'o'metr explodoval)
Takže, pokud nejste citliví jako kus dřeva, tak vám BV musím vřele doporučit. :)
P.S. Nikdy to nechci vidět jako anime, tohle by mělo zůstat navždy Mangou.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 StarGate | Web | 2. ledna 2010 v 18:44 | Reagovat

:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama