Dark Void

23. ledna 2010 v 18:56 | Happy |  Hry
BAF! *BOOM*

Dark Void je střílečka z třetí osoby, kde máte jetpack...To je všechno. Nic revolučního, nebo koule rvoucího. A právě proto jsem jí zkusil v naději, že mě to třeba odreaguje. Bohužel jsem tím odhodil hodinu života. :(
Proč, ptáte se? Co můžou posrat na normální střílečce v unreal engine 3? (Ehm, engine je jakýsi... rámec, do kterého pak vkládají úrovně, grafiku a zvuky, takže pak polovina her vypadá stejně.)
Tak především je to pro prvotně konzole. >_<

Ano, ti ubozí devítiletí parchanti, co nedokáží nainstalovat hru na počítač, a tak si jako kompenzaci kupují xbox 360/ps3 a vytahují se s tím, jak to mají všechno lepší. Ok. Sám mám prastarou ps1, ale to ze mě na rozdíl od jiných nedělá slintajícího idiota, který všem musí dokazovat, že jeho konzole je nejlepší. A pak přirozeně chtějí, aby vycházely hry pro PC taky na jejich xboxu, přestože oni sami mají exkluzivní věci, které na kompy ani nepáchnou. Dokonce i epické strategie, jako Supreme commander, jsou brutálně konvertovány na xbox. Jaký to je, ovládat stovky jednotek dvěma páčkami? Hehe, dobře vám tak. Bohužel to nutí vývojáře vytvářet hry pro všechny tři platformy, protože vyvíjet třikrát jednu hru jaksi nejde. Tudíž se kašle na fakt, že máme čtyřjádra, 2GB RAM a dvě grafické karty. Ne, ne, musí to být hezky postaru na stařičký ps3/xbox. To ještě není všechno, některé hry jsou dělány "víc na konzole" (třeba od Capcomu). Přirozeně nemůžou s gamepadem mířit stejně precizně, jako s myší, takže se musí krýt za překážkami a vykukovat ven. Samozřejmě potom musí mít nepřátelé i hráči víc životů, aby to bylo intenzivnější. Což pak vede k situacím, kdy jste vy de facto nesmrtelní, a na zabití jednoho nepřítele potřebujete zásobník a půl. Jistě, na konzolích je to sranda, ale na počítači fakt ne.

Eh. Zpět k Dark Void. Nudný souboje s krytím jsem už zmínil. Co ještě posrali? Třeba jejich "revoluční" ovládání jetpacku je naprostá sračka. S maximální citlivostí jsem myší najezdil kilometry jenom, abych mohl sledovat klišovité UFO. Ještě se zaměřit a střílet? Nemožné. E-e. x_X Ale nejhorší věc je TEN DEBILNÍ DĚJ.

Začíná to v 2 světové válce, kdy se pilot (a jeho ex-holka) dostane do bermudského trojúhelníku, kde je sestřelí UFO. OK. Tak bloudí na tajemném ostrově, a uvidí partyzána, jak mu stylovej emzák (vypadají jako Gethové z Mass Effect.) zlomí vaz. Ok. V pohodě, pilot se nikdy ničeho nebojí, i když právě viděl něco neuvěřitelného. Ani leknutí... Jdeme dál.

Seberou dvě "pušky" (Wtf, kde se vzala ta druhá?) a prostřílejí se tucty emzáků jako by to dělali od malička, zbraněmi, které nikdy v životě nedrželi. (A do prvního upgradu trvají bitky šíleně dlouho) Dokonce umí brát emzácké zbraně a ví, jak se střílí a nabíjí v okamžiku, kdy to seberou. Ehm, jistě.

Jdou do vesnice emařů, kteří je odmítnou, ale jeden je tajně dovede k Nikolai Teslovi. Začnou se ho ptát, kde to jsou a s čím to celou dobu bojovali? Budou se divit, co tady dělá? Dá jim na uvítanou nějaké vysvětlení?

NE.

Prostě jim dá jetpack, mapu a řekne jim, ať najdou součástky do letadla. V klídku, dva lidé přece dají stovku emzáků. >_< Bez námitek (či otázek.) to jdou splnit. Zatímco masakrují tucty nepřátel, tak mluví o tom, jak spolu chodili. WTF? Dostali se na neznámý ostrov uprostřed ničeho, jsou nuceni bojovat s robotickými nestvůrami, které je chtějí zabít a oni kecají o jejich vztahu?
Tohle je normálně uvolňující část, kdy jsou protagonisté zkušení, z bojování se stává rutina a všechno vypadá nadějně. Většinou to je v druhé třetině hry. ALE NE V ZKURVENÝCH PRVNÍCH 10TI MINUTÁCH.

OK. Vrátí se, na vesnici se zaútočí a ta kráva je chce zachránit. Naprosto absurdní a klišovité. Ani nevím, jestli to chci hrát dál. >:(

Tak. Očividně to nemám moc rád. Ale to je škoda, ono to má i zábavné prvky. jako například vertikální krytí (lezete nahoru po stěně a střílíte se) nebo upgradování zbraní (bez toho bych to po dvaceti minutých odinstaloval.) Jenom to kazí zhulení scénáristé, retardované postavy, neviditelné zdi (Hej. Je rok 2010.), nezničitelné prostředí a směšné ovládání.
Budu navěky žít s vědomím, že existují takhle špatné hry.

P.S. Sakra, to jsem se rozepsal.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 23. ledna 2010 v 22:46 | Reagovat

Řvu u toho smíchy =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama