Délka

2. ledna 2010 v 11:44 | Happy |  Anime
...Délka anime, samozřejmě. Nic opzlýho. Také vám vadí, když vaše oblíbené 26ti dílní anime skončí? Mě taky. Ale stejně si třeba spokojeně sednu do křesla, a vzpomínám si na perfektní, uzavřený příběh. Samozřejmě, některá anime pak potřebují (a nedostanou, že, Xam'de?) více dílů, aby rozuzlila celou zápletku. A pak tu jsou Naruto-oidní (Er.. epizodické) seriály se stovkami dílů, kde to může člověk začít od třeba 17. dílu a o nic se nepřipraví. Ty by šly ořezat o všechny fillery. (NESNÁŠÍM FILLERY >.<)
Ok. Nejsem úchylák, který si přeje, aby anime, které sleduje, skončilo. Jenom mi láme srdce, když se studia snaží co nejvíc dojit svou krávu. Nebo když dostanou rozpočet jenom jednu sezónu, aby na tom potom neprodělali, a pak museli šupem dopsat pokračování, protože to byl úspěch. Takže gratuluji autorům, kteři skutečně naplánují souvislý příběh, a pak ho ukončí.
Ale co je správná délka? 13? 26? 52? 450? 1000?

Tak osobně nemám rád 13 Je to moc krátký na jakýkoliv děj a vývoj postav. Zatím jsem si vždy u 13dílových anime přál, aby byla delší, tam nejde cokoliv stihnout a vůbec to vypadá nedoladěně. Hlavně druhá sezóna Darker Than Black a Nodame Cantabile, ta by vážně potřebovala 26 dílů.
No tak, větší rozpočty, prosím. Příklady: výše zmíněné :|

Takže 26? Hmm, mnoho mých oblíbených anime má kolem těch 26ti dílů, ale bohužel i zmíněny Bonen no Xamdou, který by jich potřeboval 52. Osobně mi to připadá optimální pro normální děj (Tj. není to epická sága o válce dvou zemí) i vývoj postav (Rawr.). Příklady: první sezóna Darker Than Black (druhá sezóna je spíš spin-off), Nodame Cantabile, Mushishi (To nesmí mít pokračování, to je perfekce ve vypravování <3)

Pak tu jsou 52, které se víc hodí na "větší" děje a mají ohromně prostoru na vývoj postav. Ale, při špatném zpracování, se příšerně táhne. (Viz. Kemono no souja Erin) Často jsou děleny na dvě 26ti dílové sezóny, což docela beru. Příklady: Code Geass, Kemono no souja Erin, Vampire Knight. Takže jedině pro zvláštní případy. :)

Epizodické anime. Neříkám, že je nemám rád, přece jenom je hezký mít co sledovat každý týden s vědomím, že to jen tak neskončí. Ale emocionální dopad 360ti dílového Naruta je něco jiného, než takový uzavřený Death Note. V epizodickém anime se díly shlukují do vyšších celků - arc, každý se svou zápletkou a vyvrcholením, ale žádný není definitivní, "osvobozující", kdy si řeknete "Tak, skončilo to, fňuk." (Byť Naruto Shippuuden poslední dobou válí o.O) A na množství dílů je vývoj postav skoro neexistující (Naruto se nikdy nevzdá, Naruto bude trénovat, Naruto všem nakope prdel. Dattebayo. >.<), spolu s nějakým popsáním světa. (Je tam 5 velkých zemí, každá s vesnicí ninjů, Akatsuki, a co?) Takový japonský Stargate: SG1. (který miluji.) Akceptuji je, ale nepřehánět s fillery, které vůbec nic nepřidávají. Nejvíc prostoru, nejmíň vývoje.
Příklady: Bleach (50% fillery), Naruto (20% Fillery) a One Piece (30% fillery)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | 2. ledna 2010 v 20:06 | Reagovat

Krásná úvaha/reportáž, ale chce to zakončení. =) Uh, nezním moc jako papajda?
Směju se ještě teď =D Good. I když tomu nerozumim XD

2 Happy | 2. ledna 2010 v 20:15 | Reagovat

Yay, to je těší, že mám dva čtenáře.. ^^
Časem se snad v tom slohu zlepším.. což je taky jeden z důvodů, proč tohle dělám.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama