Experimentální ostřelovací mech... aneb lego ^^

25. ledna 2010 v 16:48 | Happy |  Ostatní
Znáte to. Jednou se vrátíte z Řecka, celí opálení (Teda, v mém případě spíš tmavší, jak normálně), obejmete rodiče a půjdete spokojeně do pokoje, kde zjistíte že něco chybí. Něco, které pro vás něco znamená, ke kterému máte citovou vazbu. Něco, co vás bavilo v dobách, kdy jste neměli počítač. Něco, co vás podrželo i v nejhorších chvílích. Něco, co trvalo 10 let, než nabralo současnou velikost a dohromady stálo přes 10 000,- . Ano, přesně tak, lego! Okamžitě jsem rozzuřeně vyběhl a zeptal táty se, kde je. "Ale víš, jsi už starý a teď máš počítač, to už si nikdo s legem nehraje. Dal jsem to sousedům." V tu chvíli se ve mě něco zlomilo, a svého tátu jsem prostě seřval, až se cítil provinile. (Víc se učit? Ok. Umýt nádobí? Ok. Uklidit celý byt, přestože se mám zároveň víc učit? Ok. Prát prádlo? Ok. Žehlit si? Ok. Vařit? Ok. ALE NECHAT SI VZÍT LEGO? NIKDY.) Ztratil jsem deset tankových jednotek, vojenskou základnu, atmosférický stíhač, mého prvního experimentálního útočného mecha s konfigurací na blízko, (čtěte: Byl zatraceně sexy) protože ho napadlo vykrást mi i věci, které ležely na stole, a nakonec i celou poličku plnou kostiček. >_<

Ale pár kostek mi zbylo. (Díky Bohu, že jsem někdy takový nepořádník. ^^)
Právě dost kostek na jediného mecha, jako by vesmír chtěl, abych ho postavil. (Byť by mi toho mohl vesmír nechat víc.) Můj poslední výtvor. Moje pýcha. Můj odkaz.
Experimentální mech č.2 pro boj na dálku a likvidaci klíčových cílů. (No jo, moc originální jméno)

Tramtarará!

Torzo je opancéřované iridiem a chrání hlavní reaktor i pilota. Přes zdroj energie mají omezenou operační dobu, tj zhruba dva měsíce v bojovém stavu a neomezeně v stavu nouzovém. V "hlavě" je omnisenzorická kamera, která všechna data posílá přímo do kokpitu k pilotovi. Důraz je kladen na co nejmenší odezvu, neboť to může být v boji rozhodující faktor. Samotný pilot dýchá recyklovaný vzduch a v případě delšího bojového nasazení žije čistě z infůze, byť tak dokáže vydržet jenom tři dny v kuse, pak se kvůli nedostatku spánku snižuje bojová efektivita.
Vlevo máme bojovou čepel a pod ní standardní útočný laser. Čepel se v boji na blízko obalí silovým polem, a je často používána společně s laserem. Tj. čepel prorazí pancíř, a laser dílo dokoná. Lze ho samozřejmě používat i zvlášť na střední vzdálenost proti lehkým, průzkumným mechům. Proti normálnímu bojovému mechovi by s tím neobstál, neboť ten má v dané vzdálenosti mnohem lepší výbavu, a z EX2 by udělal fašírku. Čepel je zase záložní zbraň, kdyby mecha při přesunu přepadli. Díky lehčí (relativně) výbavě je mnohem pohyblivější, takže je s čepelí schopen efektivně bojovat, byť je pořád výhodnější se takovým konfrontacím vyhýbat. Nad tím, na rameni, je instalován předimenzovaný gatling cannon s výbušnými střelami. Přímo určený pro sestřelování letadel, ale lze ho použít i proti skupinám tanků.

Vpravo je zase obranný raketomet, který má proti leteckou, proti pozemní, proti raketovou i kouřovou konfiguraci. Najednou lze vystřelit salvu 16ti raket, po čemž je třeba zase nabíjet. To většinou stačí na vyhlazení tuctu tanků. Chybí však průraznost i na nejlehčí mechy. Ale nejdůležitější součást je railgun. Nelze s ním střílet ani ve stoje, je potřeba zakotvit nohy do stabilní polohy a vysunout elektromagnetické kolejnice, které urychlují střelivo do extrémních rychlostí, což slouží k přesnému ostřelování.
Při zakotvení se zpřístupní jeden stehenní laser, který slouží k případně obraně.
Dostřel railgunu je zhruba 30km, kdy se zachová plná síla projektilu. Při rychlosti a hmotnosti střely to nadělá dostatečné škody, aby to ustřelilo jiným mechům nohu, nebo rovnou prorazilo pancíř, aniž by měli šanci opětovat palbu. Nebo můžou zabít nepřátelské generály, kteří zrovna sedí na záchodě, přes celou nepřátelskou základnu. Dokonce lze zničit bitevní lodě. Tlaková vlna po výstřelu dokáže srazit všechny stromy v okolí 10ti metrů a jde slyšet na kilometry daleko. Proto je třeba zhruba po třech výstřelech vyměnit pozici.
Při zakotvení nemůže používat svou čepel, což je vážná slabina. Dva lasery, gatling cannon a raketomet se ani zdaleka nerovnají průměrné výbavě normálních útočných mechů, kteří mají asi dvojnásobek. (A to jsou normální útoční botové, kteří jsou menší a slabší. Můžete hádat, kolik měl experimentální mech č.1 s konfigurací na blízko. o_O) Railgun to však všechno kompenzuje, s neuvěřitelným dostřelem a destruktivním potenciálem dokáže kompletně zničit postupující jednotku mechů, aniž by ho škrábli. Nevýhodou je však kadence střel, která je zhruba každé dvě minuty. Proto nemůže bránit pozici proti celé armádě, ale jenom menším skupinám kolem deseti mechů. A tak je primárně určen pro zabíjení velitelů jednotek mechů a ničení důležitých cílů.

Tak. Nečekaně hodně fikce k té troše lega, ale co, jsem závislák do mechů. ^^ Furt mě však mrzí ztráta prvního experimentálního mecha. (A těch x kg kostek taky.) Takže si hezky jděte obejmout své lego a braňte si ho zuby nehty. Je důležitější než váš život.

P.S. I nejlepší mech nemá šanci proti Catzille :X
*MEOW*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 26. ledna 2010 v 15:08 | Reagovat

To ses na tom pěkně vyblbnul =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama