Gundam 00

29. ledna 2010 v 12:08 | Happy |  Anime
Uf, konečně zase anime. ^^

Gundam je extrémně známá série o směšně silných robotech, co dávají všechno ostatní. De facto založili žánr Super Robot. Tenhle spin-off natáčelo studio Sunrise (To také natočilo Code Geass), takže je zaručeno, že to bude naprosto geniálně animovaný, s hezkými, svítivými efekty. A bylo od začátku jisté, že to bude mít epický začátek a retardované poslední díly. Nevím proč, ale prostě vždycky zvládnou pokazit konec. (Code Geass je výjimka, ten měl geniální nápad a málo času.)

Odehrává se to v 23. století, kdy došla fosilní paliva a člověk je závislý na solární energii, kterou získávají z tří orbitálních výtahů. Podle toho se rozdělil svět na 3 super velmoci. AEU (Advanced European Union), HRL (Human Reform League - Rusko, Čína a Indie.) a Union. (Severní a jižní Amerika.) Ano, všechny tři strany mají vlastní ambice a různě reagují na příchod Gundamů. Prostě politický mišmaš, který tak žeru. ^^
Najednou se při vojenské přehlídce nového modelu objeví modrý mobile suit - Exia, a nejnovějšího mecha během tří vteřin rozseká na cucky. Zároveň se v televizi objeví zpráva od organizace Celestial Being (Jsem se vždycky musel smát, když to museli ti japonci vyslovit :x), že ukončí každý konflikt násilím. Což je docela jednoduché, když jejich mobile suits dávají nepřátele po tuctech bez škrábnutí. Většina bojů v první polovině je brutálně jednostranná. Osobně jsem sice fanda vyrovnaných stran, kde záleží na taktice (*mumly mumly* code geass), ale Gundam je prostě cool.

Ovládají je 4 piloti - Gundam Meisters, (němčina >,<) každý s jinou rolí.
První je Setsuna F. Seiei. Od osmi let bojoval v občanské válce ( Pobíhal s kalachem, to bylo fakt drsný.) Pak ho zachrání prototyp Gundamu, a o pár let později je "náhodou" vybrán zrovna on.
Potom je Lockon Stratos - pohodář, co ztratil rodiče v teroristickém útoku. Na rozdíl od ostatních tří není psychicky labilní.
Pak Allelujah Haptism - Bývalý super voják. Mírumilovný a milosrdný. Má však sadistické alter ego, Hallelujah, které vzniklo po všech těch experimentech. >=D
Nakonec Tieria Erde. Nerd budoucnosti. Ignoruje všechno kromě mise. >.>

K nim bych ještě přidal mrtvého Aeoliu Schenberga. Ten borec, který žil před 200 lety, předpověděl budoucnost a vyvinul Gundamy. Ano, před 200 lety vymyslel něco, co dává všechno v budoucnosti. A dokonce plánoval JEŠTĚ LEPŠÍ Gundamy, aby měli pořád výhodu, až je svět dohoní.
Zbytek vedlejších postav jsou jenom nudná stereotypní banda miminek, jak je typické od Sunrise. Klíšovité eso, kterému musí zničit mecha jako prvnímu. Tichý, čínský bodyguard který nikdy nic neříká. (a jmenuje se Hong Long ^^) Bezmocná princezna kterou musí protagonista zachránit a která se do něj zamiluje. A dementní moralista, který ty činy musí odsuzovat. Prostě nuda.

Jak jsem napsal, animace tu jsou naprosto fantastické. Zápletka je zajímavá a poutavá. (Alespoň v první sezóně, kdy je ještě politikaření a trochu víc hloubky, než "LOLOLOLOL MÁM OBŘÍHO ROBOTA, SEŽER SI TOHLE." *začne pobíhat amok*)
A designy jednotlivých Gundamů jsou prostě stylové, v tom mě Sunrise nezklamal. Bohužel mě nezklamal ani v konci, který byl tak špatný, až to bylo smutný. :( (Zestručněno: Protagonistův Gundam není jenom zbraň, ale i nástroj na povznesení lidstva na další evoluční úroveň - wtf?)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama