Opera nebo Google Chrome?

28. ledna 2010 v 17:28 | Happy |  Ostatní
Nejprve, co to sakra je? Ehm. Jsou to alternativní webové prohlížeče k Internet Exploreru. Jediné smysluplné využití IE je stáhnutí jiného prohlížeče. Je to blbý, hnusný, nechráněný, nestabilní a prostě špatný prohlížeč. Hlavně v tom pro lásku Boží nejděte na důležité stránky, jako třeba váš bankovní účet. o_o Alternativní prohlížeče už dávnou nejsou záležitostí Nerdů. I smrtelníci by na jeden měli přejít, pokud teda jenom celý den nesledujete porno. (Vlastně, kvůli tomu by jste měli taky přejít.) To bych pak doporučil Mozzilu Firefox, která IE připomíná nejvíc. (*zííííív*) Mě osobně se nikdy nezamlouvala, protože jí trvalo zhruba rok, než si přidala to malé "+" na zapnutí nového tabu. Rok, zatímco to Opera měla rovnou. >.< (a ano, je mi naprosto ukradené, že to "existovalo jako plugin," parchanti.)

Pak samozřejmě existují mnohé další, nudné "prohlížeče", které mají v jádru výše zmíněnou Mozzilu a přidávají vždycky jednu funkci. Ty ale nikoho nezajímají. (To je menšina mezi menšinou nerdů, spočítáte je na prstech jedné ruky.)

Zpět k Opeře.

Hmm Opera.. stará, dobrá opera. Hezký ikonky, sexy tmavý skin, pohodlné taby a má to takové to malé zakroužkované "+", čímž si ve své době získala mou nesmírnou přízeň. o_O Bohužel jí zabil můj příšerný zlozvyk nevypínat taby. Netuším, jestli to je nějaký skrytý fetiš, lenost, anebo dětské trauma, které mi to znemožňuje, ale každopádně je odmítám vypnout. Záložky si vedu jenom velmi zřídka, a na ně potom často zapomínám. Opera potom každý třetí den padala, protože žrala moc paměti.
Docela hodně paměti.

To, spolu s faktem, že zrovna nefachal facebook, mě dohnalo vyzkoušet nový prohlížeč od Googlu. Na první pohled mě překvapil, vždyť ty taby jsou nahoře! o_O A kde je panel s nástroji?! A vyhledávání?!!1! Vždyť je to celý zvrácený a nenormální..... Sakra, asi jsem se zamiloval. <3
Nope, není to ořezaný, ty taby jsou fakt nahoře.

Vyhledáváte tak, že to rovnou napíšete do panelu s adresou. Všechno nastavení je narvaný do nenápadných dvou ikonek. Ale Chrome je víc, než se jenom zdá.. Na to se ale musíme kouknout do Task Manageru.
Holy shit.
Je to stabilnější, ale když to sečtete, tak to pořád bere nějakých 190 MB RAM. (Což však vůbec nevadí)

V tomhle je google skutečně revoluční, na rozdíl od (VŠECH) ostatních prohlížečů jednotlivé taby (a vlastně i zpracovávání grafiky a javy) rozděluje na vlastní procesy. (čtěte: je to sakra stabilnější.) A vůbec je všechno optimalizovaný a nový. Je prostě úžasný. Bohužel, spolu s inovací jdou i retardovaný nápady. Třeba když vypnete poslední tab, (Haha, to se u mě asi v brzké době nestane.) tak se vypne celý chrome, což vedlo k častým výbuchům vzteku a frustrace. Také třeba nelze importovat těch pár (37, abych byl přesný) záložek z opery. A taky se to aktualizuje samo, aniž by vám to cokoliv řeklo. WTF? Prostě to jednoho dne zapnete, a všechno vypadá jinak. To přepískli, zkurvení/úžasní parchanti.


Takže pokud jste normální lidé, (a nestydíte se to přiznat.. -_-) tak tiše přejděte k Firefoxu. Pokud chcete zkusit něco nového, tak lezte ke Google Chromu!

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 28. ledna 2010 v 19:21 | Reagovat

Já tomu nerozumím! T_T Jakej je rozdíl mezi záložkou a tabem?
Klofu do IE a nestydím se za to! >,<
(Na tom prvním obrázku je Jason Momoa <3)

2 Happy | 28. ledna 2010 v 19:58 | Reagovat

Tab je to "podokno" (těch tucet) se stránkou, takže žere paměť. Záložka je jako záložka do knihy, uložíš si adresu stránky a pak se s  tím dál nestaráš a nebere ti to paměť. A pro IE mám plné pochopení (ne, že by se mi to líbilo)

3 Víťa | 29. ledna 2010 v 20:04 | Reagovat

četl jsem jen poslední řádek článku xD

"Takže pokud jste normální lidé, (a nestydíte se to přiznat.. -_-) tak tiše přejděte k Firefoxu. Pokud chcete zkusit něco nového, tak lezte ke Google Chromu!"

Používám chrome jelikož je tak primitivní že to dokáže používat každý, dokonce i já xD ale i tak je Firefox pro pokročilé uživatele nejlepší ze všech a to kvůli mnoha užitečným doplňkům a správnému čtení stránek (Opera a IE občas zobrazují stránky jinak než jak je je stránka napsaná).

4 Happy | 29. ledna 2010 v 20:06 | Reagovat

Ano, firefox má asi největší množství pluginů. Google chrome nemá žádné. Ale na druhou stranu je tím google chrome mnohem pohodlnější a bezpečnější.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama