Supreme Commander: Forged Alliance

30. ledna 2010 v 20:04 | Happy |  Hry
Původně jsem chtěl bashovat (nové slovo pro vás :D - Kritizovat, urážet a mlátit) Starcraft 2 a předpovídat mu zkázu, která se nikdy nevyplní, (stovku na to, že to bude prodejní hit. >_<), ale nakonec jsem neměl na negativní věci náladu. Ani na Final Fantasy VII, nejlepší hru všech dob, jsem neměl chuť. Takže budu propagovat mou oblíbenou sérii. ^^
Forged Alliance je datadisk. Většinou jsou datadisky do strategií dvě nové mapy, tři přebarvené jednotky (možná jí přidají 10 k útoku a uberou jí 10 rychlosti, aby byla alespoň trochu jiná -_-) a recyklované mise. Ale Forged Alliance je světlá výjimka, která přidává 100 nových jednotek, novou rasu, snižuje nároky na počítač a kompletně překopává ekonomiku. (Tak, že jsem se to musel učit od začátku x_x) A mise jsou lep... vlastně ani za moc nestojí, ale to byly nudné už v originálu. Prostě vezme epičnost Supreme Commanderu a zepiční to na druhou.

Obecně je všechno lepší a je ho víc, takže pokud jste nezvládali sledovat všechny možné faktory (ekonomika, stavba, techování, expanze/kolonizace a bojování současně s letadly/loděmi/tanky/experimentály) před tím, tak jste teď v háji. Je to skutečně náročné na mozek. Ale jedna věc dělá hru mnohem přívětivější pro nové hráče, ne, že by to stejně někdo hrál. Některé jednotky jsou totiž obrněnější, takže vám už nevyhladí celou armádu jenom, protože jste si zapomněli protiletecké vozítko. Což je potom poněkud méně hardcore.

Kromě toho je pozměněné UI (uživatelské rozhraní), takže máte mnohem víc prostoru (Už to nezabírá třetinu obrazovky ^^) a se vším lze hýbat. Dokonce je dána energie a hmota hezky pod sebe, ať nemusíte jezdit pohledem přes celou obrazovku. Může to znít jako maličkost, ale šetří to čas i oči.
Umělá inteligence je jednoduše řečeno nasírací. Zapomněli jste postavit protileteckou věž u předsunuté základny? Dá vám to sežrat. Nebo jste postavili protileteckou, ale zapomněli jste proti pozemní? Dá vám to sežrat. Postavili jste obojí, ale neprozkoumali jste okolí na dělostřelectvo? Dá vám to sežrat. Vykašlali jste se na předsunutou základnu? Dá vám to sežrat. Poslali jste osamoceného stavitele, aby tam postavil věž? Dá vá... ne, ukradne vám ho a spolu s ním i celou základnu, takže budete mít před dveřmi jeho armádu a teprve potom vám to dá sežrat. Tato frustrace je naprosto jednostranná, kompa nemůže nic nasrat (eh..) a jednoduše staví dál pod dělostřeleckou palbou.

Jaká umělá inteligence je vlastně dobrá? Perfektní AI která staví deset věcí najednou a surově na vás posílá co nejvíc jednotek s vědomím, že proti tomu nemáte obrany, anebo stupidní AI, která dělá očividné chyby, aby jste je mohli využít? (Byť to je spíš špatným programováním.) Já osobně jsem sice rád pod jistým tlakem ze strany nepřítele, ale zase člověka nebaví hlídat úplně všechno. (Ani mě. :x) A to je jediné, co počítač dělá. Nitpickuje mi nedostatky v obraně, dokud nejsem dost naštvaný/oslabený, že na mě může zaútočit přímo. Přímým útokem se pak opět degraduje na stupidní AI, která má sice hezky (Perfektně.) sestavenou armádu, ale dále s tím nic nedělá. Obcházení, seskupování či ústup jim nic neříkají, což je docela smutné u simulace války takového měřítka. Naštěstí to ani nepotřebuje, protože bude mít většinou silnější ekonomiku než vy, (Ale ne než já. >_<) a to pak jde znát, když proti vašim 7mi lodím pluje 10. :) Takže osobně bych preferoval ne-nitpickářskou AI s taktičtějším bojováním, ale to pak ten vývoj musí stát fakt hodně. Buď to, anebo by to mohli udělat jako v AI wars (O tom jindy.) ^^ A přece jenom je tu AI lepší než v ostatních strategiích. (Ano, ukazuju na tebe, Warcrafte. -_-)

Takže tu máme jeden z nejlepších datadisků na strategie poslední doby. (Warhammer 40k datadisky jsou už jiná třída.) Všeho je víc a všechno je epičtější, co víc si přát? o_o Osobně jsem si koupil Gold verzi. (a to už je co říct.) ^^
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 30. ledna 2010 v 20:13 | Reagovat

Smrt Warcraftu... *zamumlá a zaleze zpět pod stůl*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama