White Album

2. ledna 2010 v 21:57 | Happy |  Anime
*Screenshot později*
White album je anime adaptace stejnomené harémové hentai hry (Ale samozřejmě bez H-scén -_-), kdy hlavní hrdina sbalí tucet holek, všechny "vojede", jenom aby mu na to přišli a odpustili mu to. (Ne, nehrál jsem to.) Anime je něco trochu jiného. V prvé řadě bych chtěl říct (napsat), že je to sračka, a neměli by jste se tím týrat. Nevím jistě, jestli je to zpracováním, nebo dějem, ale první sezóna je prostě tak nesledovatelná, že si budete žvýkat prsty frustrací. (Od té doby tam mám obtisk zubů :| ). Všechno mi připadalo zmatený, nudný, frustrující a vůbec prostě hnus. Sledovat to je sebevražda. Proč jsem to nesmazal po prvních deseti minutách, ptáte se? No, protože jsem velmi tolerantní, hodný, chápavý a vůbec nic mě nenaštve. (A taky tam má hlavní postava zpívat, pro což mám slabost >.<) Druhá sezóna, po změně režiséra, vás jakoby odmění za vaše utrpení. Najednou dává všechno smysl, postavy jsou reálnější, a děj začíná být vzdáleně záživný. Ale stálo těch 13 dílů utrpení (260minut) za to? Rozhodně ne. Nikdy.

Ale teď k ději:

Touja Fujii randí s Yuki Morikawou, která je nastupující japonský idol. (Tak na tohle musím udělat někdy článek, to je hustý o.o) Pomalu, ale jistě, jejich vztah upadá do spirály lží, neboť jí začíná podvádět s její manažerkou (kterou přefikne), jeho starou kamarádkou ze školky (tu taky přefikne, vše bez scén), nejlepší kamarádkou Rinou Ogatou (ta je idol už déle) a asi půltuctem dalších.
Všechny své (chtěl jsem napsat zlotřilé hanebnosti) činy však nevidí, jako podvádění. Má totiž systém "Bohyň dne" (vždycky tím nějakou sbalí.. o.o), a podle jeho slov je Yuki jako vzduch, který dýchá. Jako by si ani neuvědomoval, že by ji tím zranil, kdyby to zjistila. Časem se dozvídáme, že je to jeho traumatem z dětsví, a že jeho jediná bohyně je Yuki, což však podvědomně zablokoval. Všechny ostatní "Bohyně" jsou jenom její náhražky, kterými si to kompenzoval.

Postavy:
  • Touja je nevěrný parchant, idiot, zmrd, vůl a další nelichotivá slova, která radši nebudu zmiňovat.. *mumly mumly* Je vadný na vícero úrovních (Viz. jak urážel a pomlouval svého otce, i když byl zrovna po infarktu) a naprosto ho musím nesnášet. V jiných okolnostech by byl jako postava možná zajímavý, ale ve white album jsem ho prostě chtěl zabít. Není to cool anti-hrdina, je to vážně zmetek, kterého nikdo nemůže mít rád... ale oni mají, protože se ke každé chová jako k Yuki (byť jenom dokud si nenajde další), plný pozornosti a pochopení.
  • Yuki je... roztomilá, a to neříkám v pozitivním tónu, přirovnal bych jí k přeslazenému čaji. Taky je naprosto nezajímavá a dle mého mínění buď slepá, neboť si do posledních 4 dílů nevšimla všech jeho úletů, anebo lesba, která miluje Rinu.
  • Rina Ogata je typická úspěšná hvězda, která je osamocená (--> Touja je samozřejmě k dispozici). Z počátku Toujovi pomáhá se setkávat s Yuki, ale pak si ho začně tahat k sobě.

Na to, že to anime má být o nastupujícím japonském idolu, se tam zpívalo asi třikrát, (vždy ke konci sezóny, parchanti.) což mě poněkud naštvalo, neboť to byla jediná věc, co mě u toho drželo. Ale songy byly super, to jo. ^^
Celkově jsem u toho ztratil 520 minut života, kdy jsem na to byl doslova nasraný (až na některé lepší díly z druhé sezóny) a nemůžu to doporučit vůbec nikomu (Jedině pokud by se našli masochisti, kteří by zvládli shlédnout první sezónu) Nevermore.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama