Romeo a Julie (balet)

26. února 2010 v 22:00 | Happy |  Ostatní
Pokud pominu rozšiřování obzorů a kulturní vzdělání, tak jsem šel do Národního divadla kvůli třem důvodům.

  • Nosit oblek
  • Vidět Romea a Julii umřít
  • Tleskat, dokud mě nezačnou bolet ruce

Ok. Tak jaká byla prostřední část? Geniální. Úplně Boží. Famózní. Bombastické.

Jak nám náš hodný dlouhovlasý učitel hudebky vyprávěl, existuje mnoho interpretací na Romea a Julii, a přesně tahle mi padla do oka. Herci tam totiž nosí obleky. Nejvíc to připomíná film Kmotr.(nebo jakýkoliv jiný film s mafiány) Balet + obleky = win.

Začalo to epickou rvačkou. Fakt nevím, koho napadlo spojit tanec a mlácení židlí, ale je to génius. Přitom se představí Romeo. (Blondýn, ale sympaťák.)

Dále je taková extrémně seriózní bál (plný mafiánů.), kde potkáme Julii. Ta je paradoxně taková krátká, dětinská a roztomilá. (postavou, hudbou i tancem) Ňu ňu ňu.. *přál by si mít kameru v očích*

A pak se setkají. A udělají překrásnou, skoro bych řekl láskyplnou taneční scénu. (Vůbec nejsem romantik.) Potom to pokračuje triviálně. (kdo by neznal Romea a Julii?) Ještě stojí za zmínku, když zastřelí Romeova kámoše (při tom to bouchlo, a já sebou hrozně trhnul) a následný (opět epický) boj s dvěma meči, kdy ho nakonec propíchne a vyvolá mezi jejich rody definitivní válku.

Ale nejlepší je na konci. Ano. Scéna, kdy chcípn.. pomřou. Julie je v rakvi. Romeo se propíchne a objímá ji. Ona se vzbudí. (V jeho hlavě teď musí probíhat "Ou shit") Společně si zatancují poslední taneček (Awwww.) a Romeo chcípne. Následně si Julie podřeže žíly. Fňuk.

Choreograficky to byla pastva pro oči, připadalo mi to takové modernější, ale to bylo jenom k dobru, něco moc klasického bych asi nezkousl. Miluju skupinové vystoupení. ^^ A orchestr byl jako vždycky výtečný. (Za to si zaslouží respekt) Hlavně tam byl ten děj. Ano. Balet. Děj. Romantický, smysluplný děj o zakázané lásce. To téma nebude nikdy pasé. ^^ Dohromady to je moderní adaptace s hezkým tématem a bombastickým zpracováním.

P.S. Blog nefachčí, snad tohle nebude vycentrované. T_T
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 27. února 2010 v 12:28 | Reagovat

Je to vycentrované T_T
Škoda, že jsem o tom nevěděla, ráda bych to viděla =(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama