Sparťané.

14. února 2010 v 12:21 | Happy |  Hry
Mé nejoblíbenější období je antické Řecko, se svou demokracií, městskými státy, kanalizací a... SPARŤANY. Hlavně potom, co jsem přečetl knihu Gates of fire. (kterou mimochodem fakt doporučuji) Jsou tam totiž ukazování jako badass synové Herákla, kdy má jeden sparťan větší cenu, jak tucet normálních lidí a je de facto personifikace úžasnosti. Ta kombinace testosteronu, bratrství a kopí je prostě cool. Proti nim jsou rytíři úplné socky, které si náhodou můžou dovolit brnění, jenom aby je na bojišti postříleli sedláci s luky.

Nevím, jestli brali antické steroidy, ale jsou prostě krutí. T_T

Ok. Možná byli v reálu banda elitistických (Zabíjeli svý děti. >_<), nepřizpůsobivých, negramotných a teplých parchantů, co buzerovala (čtěte: zotročovala) své sousedy a která nakonec vymřela na nedostatek mužů, (Protože to s těmi válkami trochu přehnali) ale jinak jsou fajn.

Proč to takhle píšu? Yep. Další hra.

Rome Total War
Teda vlastně její modifikace, Extended Greek mod, která klade větší důraz na Řeky (a tím i Sparťany) Sice jsem původní hru hrál a dohrál (víckrát, než si dokážete představit), tak budu psát výhradně o XGM, prostě protože můžu.

Rome Total War je historická strategie, kde na velké mapě posouváte armády a stavíte města, zatímco na menší mapě bojujete epické (ale ne jako SupCom) bitvy. Jedním slovem kampaň: Jetozajímavéalejenomnaprvnídohráníprotožetojehroznězdlouhavé. Ale teď to hlavní, šarvátky neboli vlastní bitvy. >=D To si vybíráte armády a jdete se mezi sebou mlátit. Přirozeně jsem si vždycky vybíral sparťany, jejich taktika je mi docela blízká. Zatímco jsou Římané zbabělci, co musí házet oštěpy a pak na ně jít s malinkatými mečíky a schovávat se ve formaci "želva", tak jsou sparťané kompletně badass s jejich pětimetrovým kopím, stojící v perfektní falanze a čekající, až se ti parchanti potupně napíchnou. >_< Ano. Mám šílený fetish pro falangy. <3
THIS. IS. SPARTA!!!!! >_<
Tak bojování se sparťany je poněkud statické (Fakt trvá, než se pohnou, protože musí zvednout kopí, popoběhnout a pak ho zase sundat, přitom je může docela dost věcí pokosit.), na rozdíl od výše zmíněných Římanů, kteří používají lehkou pěchotu (čtěte: změčkovadla), kavalérii, lučišníky a nakonec legionáře. Řecká kavalérie.. je trochu.. úplně špatná. (Vyzkoušeno, Arménci se mi vysmáli do obličeje, než mě zlikvidovali.) Jediný její smysl byl lovit nepřátelskou kavalérii, ať se mi nedostane do boku, a i to občas nezvládala. Jádrem takové armády jsou perioecei, měštané druhé třídy, kteří mají dlouhé kopí. Dále tam jsou Homoioi ("Sobě rovní," ale říkám jim rád Peers, z angličtiny), úplní měšťané s oštěpy, kteří jsou mobilnější a odchytávají hrozby, či doplňují línii, kdyby se (vzácně) bortila. A všechno ostatní je koření, které nestojí za zmínku. Mají sice přirozenou slabost proti lukostřelcům, ale to překonávají čistou houževnatostí. A statisticky řečeno nedokáže plná jednotka lukostřelců vyhladit plnou jednotku kopiníků (Vlastně ani čtvrtinu), slouží jako psychologická zbraň proti morálce. A sparťané se nebojí. Nedivil bych se, kdyby byly jejich pláště neprůstřelný. ^^

Ano, sparťané jsou těžkooděnci, a ne polonahatí super-vojáci, jak je ukazoval film 300. Ale měli badass pláště, takže jim to odpouštím.
Har. Har. Har.
Historicky by 2 tisíce sparťanů proti 3 tisícům makedonských nad-těžkooděnců (kteří de facto vymysleli bojování ve falanze) asi neobstálo, ale koho to zajímá ^^

Ne vždycky se to povede, Germáni mají FAKT VELKÝ SEKERY.

Hra je graficky poněkud zastaralejší, ale většinu času tady strávíte odzoomovaně, zatímco se kocháte, jak váš plán vychází a z kompa děláte fašírku. Ne, počkat, to jsem já. Je to hratelná, zábavná strategie, která není moc hardcore. (dokud nehrajete proti 6ti počítačům) Podobně, jako u SupCom, tu jsou na konci statistiky, takže soutěžíme (či spíš jsme soutěžili) o to, kdo má víc killů a menší ztráty. Já mám k svým vojákům emocionální vazbu, takže je nerad obětuji (Tím pádem bojuji opatrně a s případnými rezervami), zatímco je Brutus netrpělivý a horkokrevný, takže je posílá všechny k čertu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KIRALoks | E-mail | Web | 11. července 2018 v 16:46 | Reagovat

To determine internal swelling is difficult enough, therefore, consequently, they influence the body for a long time, which threatens the normal fetus. Fluids are dangerous because they break blood circulation. Similar picture leads to the strengthening of negative tendencies feeding and the breath baby, formed hypoxia.
Fighting such a pathology should be done with the help of correction feeding and special exercises so that fluid does not stay tissues. If the woman is resting, then under the feet better put a cushion or pillow to improve the blood circulation of tired legs. Do not long time to sit or stand, as this leads to stagnation in the body. It is recommended that the knee-elbow position several times a day in order to increase blood flow.
<a href=http://pregnancyplus.info/why-do-you-have-swollen-feet-after-pregnancy>swollen feet after pregnancy</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama