WoW a jiná MMORPG

9. února 2010 v 19:58 | Happy |  Hry
*Mysl WoWkaře*
Jůů. Koupil jsem si WoWko za 600Kč. ^^ Ale tím to nekončí! Budu ještě každý měsíc platit 300Kč, abych v tom mohl pokračovat, yay! Je úplně jedno, že smysl hry je se grindovat (Překlad: Opakovaně zabíjet příšery.), questit (Překlad: Opakovaně zabíjet příšery a pak se přesunout do města, kde dostanete odměnu.) a lootovat. (Překlad: Opakovaně zabíjet příšery a sbírat věci. Vidíte jistou podobnost?) Až budu konečně level 70 (Nebo 80, koho to drbe), tak ti hodní páni z Blizzardu (Vývojářská firma, která WoWko vytvořila) ten maximální level jednoduše zvednou, abychom to mohli hrát (a platit) dál! No není to od nich hodné? :D
Je to úplně nejlepší firma na světě, byť ostatní ani neznám, protože jediná hra, kterou znám, je mé milované WoWko. Kdo by hrál jiný, trapný hry, když má tohle? Takovým lidem zkrátka nerozumím. Nejsou normální, víte?

WoWko je MMORPG. Takže můžete při vašem grindování, lootování či questování sledovat jiný lidi, jak grindují, lootují a questují!! Můžete si je dokonce přidat do přátel a chatovat s nima. K čemu taky potřebuju pravé přátele, když mám houf anonymních, stejně zoufalých WoWkařů? Největší vychytávka je, že si můžete ženu (Která může být, a většinou také je, ve skutečnosti chlap.) dokonce vzít! A pak společně grindujete, lootujete a questíte. Prostě bomba!! WoWko je taky zatraceně dobrá seznamka, lidi tu totiž jsou velmi upřímní. Nic vás nepotěší víc, než když vám po dvou pětkách (protože jste místo učení pařili WoW) váš nejlepší kámoš SuPpA_MuThA_FukKaH řekne:

"Voe, dem zabíjet Murlocky, maj fak good loot xD"

nebo

"Njn to suck, voe, hele, puč mi tvůj meč, přísahám, ze ho vratim, sme bros, ne? A pak jdem zabíjet Murlocky:DDDDDDDDDDD"

Prostě fajn lidi. A WoW hrají samý pěkný holky, dokonce jsem tam jednu sbalil. A ano, na důkaz, že spolu chodíme i v reálu, jsme se ve WoWku vzali, a teď společně grindujem, lootujem a questíme. Nerozumím lidem, co furt lezou na facebook. Vždyť tam nic nedělají.. (A nemůžou grindovat, lootovat a questit.) Jsou to fakt idioti. A taky nechápu ty, co hrajou ty nenormální hry, jako třeba Asassins creed, což dokonce hrají sami. Jsou to sociální extrémy, fakt. Já mám pořád své virtuální přátele. Vždyť člověk potřebuje jenom WoW, nejlepší hru na světě!!

*O dva roky později*

Ok, jsem level 400 a mám všechny věci RŮŽOVOZELENOFIALOVÝ (Pro ty tupce, co nepaří WoWko, to jsou fakt dobrý zbraně). Sice jsem přemýšlel, že bych skončil, ale to se mi moc nechce. Zaprvé jsem tu investoval asi 3 roky mého ubohého života. Zadruhé jsem investoval asi 10 000 Kč,- na měsíčních platbách. Zatřetí je WoW přece nejlepší hra vůbec, ne? To je jedno, že nebudu mít čas na studia (ať už na gymplu, nebo vysoké), nebo, že budu bydlet ve 30ti u svých rodičů, protože nemám ani práci. A kamarády, jak jsem řekl, stačí mít virtuální.

Prosím, newowkujte. Není to drsný.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 9. února 2010 v 20:49 | Reagovat

Vidím v tom svého bratra, ale ten za to nějakým podivným kouzlem neplatí (asi máme kriminalitu v rodině >=D).
Jináč, řvala jsem u toho smíchy =D
Jo a... na Murloca ať nikdo nešahá nebo ho stihne můj krutý hněv. Murloc je kámoš, ne žrádlo.

2 Tomek | 10. února 2010 v 12:57 | Reagovat

Mě je jedno, žeto stálo (po přepočítání 1 500,- / rok)... já to neplatím :D a není to kouzlo, že neplatí - existuje plno free serverů, které se často posírají nebo jsou hodně pozadu...
Vím, že existuje mnoho závislých lidí, kteří tam jsou od rána do večera, ale ne všichni jsou takoví... někteří, které znám, jsou pracující lidé a na Wow chodí jen večer a 2x týdně chodí do nějakého Raidu (Skupinová činnost, kdy se zabíjí pár extra silných jedinců)

Nyní ke kritice a co se dá vytknout tvému článku (neber to ve zlém, chci jen uvést na pravou míru):
Vzít se postavy nemohou (alespoň zatím ne) :D
Wow už sešel z stereotypních činností (grindění, questění a lootování)... tyto základní prvky tam stále jsou, ale byly překonány jinýmy - velkými bitvami o obrovskou lokaci, kde po sobě útočí tankama, katapultama a jinýma zkázosnosnýma strojema, kdy už se neútočí stiskem pravého tlačítk myši ale zaměřovačem... kromě bitev se projevuje tzv. "Phasing" (-fázování), kdy udělání něčeho se nedá zvrátit a změní kompletně události i děj(který tak trochu taky vznikl) - jeden takový se mi líbil - "Bitva o undercity" těchto vylepšení je dost a vypisovat se mi je už nechce, jelikož už toto je celkem dlouhý sloh...

Já jsem na wow v současnosti spíš kvůli lidem, které ZNÁM OSOBNĚ a když si nechcete jen tak psát, tak je dobré si občas zajít někoho zabít :D

3 Tomek | 10. února 2010 v 13:00 | Reagovat

No a wowkaření není drsný... jen někteří z toho dělaj to, co nemaj... ono nemá být drsný a taky nebude, protože o to v něm nejde :D

4 Happy | 10. února 2010 v 14:01 | Reagovat

Fakt, že to neplatíš, neznamená, že ty peníze nemizí. Ono to je spíš horší tím, že si ani neuvědomuješ hodnotu peněz. Možná tam jsou nějaké zajímavé události, ale pořád se to zakládá na tom, že musíš investovat čas, a tím i peníze, aby jsi byl dostatečný level a potom se mohl těch událostí zúčastnit, takže to v konečném důsledku vůbec nic nemění. Musíš pořád grindovat, lootovat a questit. Lidé, co platí peníze, a JEŠTĚ to nehrají, to mají snad i horší, protože platí stejné množství peněz za ještě míň času

To s braním za ženu jsem vzal z jiného MMORPG, (Neboť jsou MMORPG všechna stejná a článek je o takových hrách obecně.) Snad jsem tím někoho nepohoršil, protože si WoW koupil právě kvůli tomu, že si tam může někoho vzít. V tom případě se omlouvám.

Samozřejmě nemůžu lidem říkat, co mají dělat s penězi, jenom tu říkám, že, až s tím někdy přestanou,(pokud vůbec) tak uvidí, kolik času a peněz ztratili pro pár řádků dat.

Takže kšáá, WoWkaři.

5 Dieux | 2. listopadu 2010 v 21:23 | Reagovat

A ty čas do ničeho neinvestuješ? Přežívání ze dne na den čekáním na další anime obohacuje ducha více než paření wowka? Zbytečný čas jsi investoval i do psaní tohohle článku (stejně tak jako já jeho čtením). Co je na té hře tak hrozné? Není to prostě hra jako jakákoliv jiná, o které ses tady ve svých recenzích taky zmínil? Hraní her obecně není drsné (klasiky nepočítaje).

Jo a.. ohánění se argumentem "na-dostatek-vitaminu-D-mi-stačí-otevřené-okno" taky ne.

6 Happy | Web | 3. listopadu 2010 v 7:16 | Reagovat

Na hře je hrozná jedna věc.
Peníze. Investuješ peníze a dlouho s tím nepřestaneš, kvůli tomu, že jsi do toho investoval tvůj čas. Na tom principu fungují všechna MMORPG: Dávají ti dost práce, abys to hrál dlouho, ale zároveň "odměny" (postupování levely, loot), abys to vydržel. Člověk by mohl říkat, jak má hodně hodin za 300kč, ale je to jenom psychologická past. (Proto jsou upravené servery bez dropů a grindování rychle opuštěné) Možná to připadá zábavně, ale v konečném důsledku to hraješ jenom abys našel lepší meč a kochal se. Říkejme tomu diablo syndrom.

To rovněž platí o free MMORPG. Já sám jsem do toho investoval spoustu času(Pravděpodobně víc, jak ty a Tomek dohromady) a vím, o čem mluvím. po všem tom grindování, questování a lootování jsem už ani nebyl schopen si tu postavu smazat a i rok potom jsem to instaloval. O to horší je zjištění, že do toho investuješ jenom čas. (Byť z mých zkušeností nemá člověk žádný vztah k postavám z pirátských serverů wowka.)

Možná si můžeš myslet, že to je samé, co jiné hry, které jdou dlouho hrát, ale to mi tak nepřipadá. Nikdy jsem nelitoval 99 hodin ve Final Fantasy. Nikdy jsem nelitoval peněz do Mass Effectů. Nikdy jsem nelitoval koupi Supreme Commanderu. MMORPG jsou o socializování a mechanické opakování činností. Což je sice místy zábavné, ale ono to nikdy neskončí. Dokud hraješ a platíš, tak se budou zvyšovat levely a objevovat lepší věci. A necháš svého warriora/druida/mága takhle pozadu? Ne. Samozřejmě začneš znova grindovat, lootovat a questit. Mě se obecně nelíbí koncept kontinuálního placení a přidávání obsahu.

Ne. MMORPG jsou rakovina, co ničí vývoj her.

7 Dieux | 3. listopadu 2010 v 18:50 | Reagovat

A sám se nemůžeš dočkat MMORPG Star Wars, co? :D (Já taky ne)

8 Tumca | 16. ledna 2011 v 14:14 | Reagovat

ja bych rekl ze ses ratard kdyz to beres takhle to bys pak nemohl hrat zadnou hru protoze v ni taky delas furt to sami

9 Happy | Web | 16. ledna 2011 v 18:34 | Reagovat

No, normálně bych doporučil to brát s nadsázkou, protože jsem chtěl jenom ukázal průměrnou třináctiletou komunitu wowka. Ale ty do té komunity očividně patříš, když se tě to dotklo. Za to se ti omlouvám. Co se týče ostatních her, za ty neplatím měsíční poplatky, ale naopak jednu částku za kompaktní zážitek s začátkem i koncem.
Přeji ti krásný večer.

P.S. Je to "retard", a "samé", když už chceš urážet.

10 aukce-aukro-cz | 1. května 2011 v 17:38 | Reagovat

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama