Cherish

22. března 2010 v 21:48 | Happy |  Manga
Cherish


V Německu jsem si koupil mangu. Josei mangu. Pro zapomnětlivce, josei manga je pro "mladé ženy." Rozdíl mezi shounen (bezmyšlenkové rubačky) a seinen (bitter virgin.) mangou je docela značný, takže jsem byl zvědavý, jak dobré budou josei oproti shojo. Možná jsem dřevo, ale nějak jsem v tom, vyjma nálepky 15+, nenašel žádný rozdíl.

Ale teď k manze. Cherish je one-shot romance od Wataru Yoshizumi. One-shot znamená, že má většinou jenom jeden svazek. Ne každá manga (*mumly mumly* Naruto) musí mít 50 svazků, aby měla zajímavou zápletku. Tahle tam nacpala dokonce děje dva.

První je o Chihiro, holce, která vyrůstala u homosexuálního páru. (konkrétně nejlepší kamarád její mrtvé mámy a jeho partner) A když to řekne svému klukovi, tak následující den odletí do Číny a nechá jí vzkaz, že "ho to odpuzuje." *spoiler* Ve skutečnosti jí napsal, že nutně musí do Číny, a že jí má furt rád. Jeho kamarádka ten vzkaz však vyměnila. *spoiler*

První příběh je nuda. Možná, že to v Japonsku berou jinak (vlastně to je docela jisté), ale vyrůstat u homosexuálního páru mi připadá tak nějak .. běžné. Prostě nic extra. Osobně mi to připadalo tak nějak lacině, když je (přes tři stránky) nešťastná z něčeho, co je třeba úplně jedno. A taky nevím nic, kvůli čemu by to mělo být od 15ti. Nerozumí malé katolické Němky homosexuálitě?

Druhý příběh je o pánovi jménem Akatsu, který se zamiloval do paní Kayano. Ta však má dítě. Typická *aww* love story. Osobně se mi líbila víc, jak první příběh. Hlavně protože měli dospělejší (a sympatičtější) postavy. Ale přesto to není nic úžasnýho. (Ne po BV.) Pokud tohle čtou 16tiletý holky, tak jsou kluci mnohem citlivější stvoření. T_T

Ale jinak je pěkně namalovaná. (Fakt hezky.) Mě se osobně líbí ten květnatý a lehký styl, s kterým malují dívčí mangy. Bůů. Nebýt lehce (těžce) nudného děje, tak je to super. Není to nijak extra vtipný, rozkošný či sladký, ale není to ani kýčovitý. Takže. Pokud jste zrovna v Německém knihkupectví (s nekonečnými regály mang *_*), máte za sebou 3 netrpělivé lidi (Co nemají rádi mangu) a nemůžete z finančních důvodů koupit všechno (Ale jednoho dne to všechno budu mít v pokoji, a budu se potom šíleně smát.), tak si Cherish klidně kupte. (Pššt. Sex v tom není)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 23. března 2010 v 14:43 | Reagovat

Hej, ten obrázek mi připomíná moje dětský časy s Witch =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama