Deutschland

16. března 2010 v 20:43 | Happy |  Ostatní

Tak. Vracím se z úžasného výměnného pobytu v Německu. Konkrétně ve Vechtě. Takové hezké malé město s 30 000 obyvateli má dívčí školu. A ta je plná Němek. Blonďatých, vysokých Němek. Mmmm... každopádně, tenhle rok jsem jel potřetí. A bylo to úžasné. Víte, mé předchozí dvě Němky byly jaksi.. mužnější, než já. Ok, nic proti nim (protože by mě mohly zmlátit), ale můj první "Němec" mě neměl moc rád. A já jí vlastně taky ne. To je však fuk, moje současná Němka je moc slušná, mravná a hlavně hodná. Má ráda kočky, ale zároveň je na ně drsně alergická. (asi jako já) A jí ráda čokoládu. Hodně čokolády.

Vyjeli jsme v 8 ráno. Byla zima. V autobusu jsem celý den hrál šachy (6 porážek) a dámu. (4 výhry) Byla zima. Měli jsme 3 přestávky na močení a jídlo. Byla zima. Přijeli jsme o deset minut dříve, takže jsme museli čekat. Byla zima. Přišla ke mě konečně má Němka (docela roztomilá) s její mámou.

Rozpačité "Hallo!" a podání ruky.

"Wie war die Reise?" Jaká byla cesta?

"Gut, aber sehr lang." Dobrá, ale moc dlouhá.
....
......
.....
....
"Oh, du sprichst aber gut Deutsch." Mluvíš ale pěkně Německy

"Danke schön." Děkuji.

Takhle to totiž vypadá pořád. ^^ Ale tahle rodina byla jiná, lepší. Ta se mnou totiž furt kecala (na rozdíl od předchozí, kde jsem byl zavřený v pokoji.) Otec je lékař, co se mnou milerád mluvil o smyslu života, válkách a obecně o Vietnamu. o_o Bydlí v směšně velkým domu s obří zahradou (kde žije kočka) asi dvacet minut od Vechty (Když je zrovna prázdná silnice, matka umí šlápnout na plyn). Bohužel jsme většinou museli jet patnáct minut autem souseda (protože se ve vesnicích každý zná) na nejbližší stanici a pak půl hodiny vlakem. Cesta vlakem tam a zpátky stojí 6,40 euro, což mi potom platila škola.

V jejich domě jsem poprvé i zabloudil, čemuž jsme se pak všichni srdečně smáli. Ehm. Trapas. Měl jsem vlastní pokoj, a vlastně i koupelnu. Moc tam ale nevytápěli, nejtepleji bylo v obýváku. T_T

Denní program? Vstávání v 6:00. Drkotání zubů. (protože byla zima) Čistit zuby. Převléknout se. Pít Earl Grey. Snídat s Němkou. To jsme vždycky (všech 6 dnů) měli takový rituál, kdy mi řekla "Toast?" a já na to odpověděl "Ja, bitte," po čemž jsme se vždycky pousmáli. Ňa. Poté přijde máma se sestrou, které se mě pokaždé zeptají, jestli se mi dobře spalo. Po 10 minutách vyjíždí soused, ke kterému nastupujeme. Moc nemluví.

Snídaně.
Ranní konverzace se sousedkami, které vždycky potkáváme na nádraží; má němka je vpravo

Následuje sraz ve škole, kde všichni vypravují, jaké to bylo. Pak se jde na program. Byli jsme v Brémách (Být dvacet minut v muzeu a utrácet peníze), Hamburgu (Plout lodí a poté utrácet peníze), statku (koukat se na bublající hovna, z čehož dostávali energii. Nesnáším bio energii.), Papenburgu (Tam dělají fakt. Velký. Lodě.) a Holandsku, kde prostě byla zima. Hmm.
Velká. Loď.

Vidláci z Prahy ^^
Archer mu říkáme, protože měl jednou ve škole luk. V jeho rukou je nebezpečné i koťátko, ale jinak je milý ^^
Znuděný Roman, co spal 10 hodin a co jako jediný poslouchá starostu Vechty.

Po škole jsem s Christinou utíkal na vlak (prý to je vždycky tak těsné), a doma jsem rodině převypravoval den. (a okořenil to historky o Archerovi) Pak jsme skládali puzzle. Ok, možná to zní jako nuda, ale já puzzle nikdy předtím neskládal (natožpak s Němkou {natožpak s holkou}), takže jsem si to patřičně užíval. (A taky se smála, když jsem se dětinsky zaradoval.) Nebo jsem dělal jí domácí úkoly z matematiky. (Jsem přece gentleman.)

Celkově to byl prostě skvělý týden, kde jsem mluvil německy (s holkou!), fotil památky (které stejně mám) spal v autobuse a každý večer se těšil na další den. (Jo, a nebyla škola.) Skvělé časy.
P.S. Byste netušili, jak se musím přemáhat, abych poprosil Němku o fotku, T_T
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 17. března 2010 v 20:12 | Reagovat

To je loď? O,O Proč mi to připomíná futuristický hotel?! O,O

2 happykiller | 17. března 2010 v 20:45 | Reagovat

Možná protože to má nahoře obří bazén. ^^

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama