Gunparade March

18. května 2010 v 22:07 | Happy |  Anime
gp

Gunparade March je .. mecha anime bez mechů. Sice zde máte bandu (samozřejmě) náctiletých studentů, co musí osedlat obří roboty a zabíjet emzáky, ale zároveň ještě chodí do školy a řeší normální studentské nešvary. Takhle vypadá většina shounen-mecha anime, ale u Gunparade March je ta část s mechy vymňoukaně ubohá. (Což je možná tím, že to je adaptace na PS2 hru, díky čemuž má ubohý rozpočet.)

Dějově to je průměrně průměrné. V druhé světové se sem dostanou mimozemštané (Genjyu - takoví odporní pavouci, kteří skákají a explodují) a začne hrozně dlouhá válka. Časem lidé vytvoří HWT (Humanoid Walking Tanks.. haha), ale nemají dost pilotů, takže začnou rekrutovat i středoškoláky. (Fakt geniální nápad.)
No, a v 5121 jednotce máme Atsumi Hayamiho, což je takový stydlivý a nudný hoch, a Mai Shibamuru , která je zase agresivní a nepouští si lidi k tělu. (Ne, vůbec jsem si nevšiml paralely s NGE) Musí společně pilotovat velkého červeného mecha, který má na zádech raketomety (byť teda nevím, jak může vůbec stát). Pak tu máme ještě holkobaliče, divokýho zmetka a nesebevědomou holku. (Nezajímavý postavy jsou nezajímavý.) 

Samozřejmě tu máme nevinnou romanci založenou na špatné komunikaci. (Byť to je až trošku moc zřejmé) Zzzz. Obvykle tyhle věci žeru (Co jste taky čekali, že?), ale tohle bylo takové laciné. Jako, nečekal jsem, že se (podobně jako u jistého nadčasového anime) na konci plácnu do hlavy a vědoucně zařvu "Sakra, on jí miloval!", ale tohle mě bolestivě bilo do očí. Což nemám rád.
gunparade
Teď k bojům. Jak jsem řekl, je to ubohé a smutné. (a nízkorozpočtové)
  • Nejdřív je záběr na robota, jak střílí (čtete: blýská se mu hlaveň)
  • Poté je záběr na Genjyu ve vzduchu
  • "Kulky" narážejí do emzáka bez jakéhokoliv efektu. (Prostě se o něj rozprskávají, žádné mrzačení, krvácení nebo třeba jenom náznak poškození)
  • Genjyu se zničeho nic vypaří. To nedává smysl.
  • Ty 4 scény se asi třikrát opakují
  • Pozor, obměna: Ještě záběr na robota, jak seká do genjyu katanou, po čemž se samozřejmě také vypaří. (A to je naprostá blbost. Proč se používá katana na něco, CO NA VÁS SKÁČE A EXPLODUJE? Katany jsou možná cool, ale tady to fakt neplatí.)
  • Na konci přiletí atomovka a zabije vždycky hlavního bosse. (Proč jí nemůžou poslat rovnou?)
Atmosféra je taková rozpolcená. V jednom dílu jsou například všichni hrozně smutní ze smrti spolubojovnice, ale v druhém se už nic nestalo. Nebo třeba tragické zprávy, kde předčítají jména mrtvých pilotů, silně kontrastují s naprosto rutinním průběhem akcí. Prostě si sednou do mechů, postřílejí pár emzáků (Občas na ně ještě nějaký genjyu skočí a bouchne, zatřese se jim kokpit, a piloti začnou dramaticky ječet) a pak utečou před atomovkou. Také jsem nerozuměl tomu, že, ačkoliv je lidstvo natolik zoufalé, aby bralo do armády studenty, tak má furt normální civilisty a služby. (Mě to zní jako by si autor řekl: Hmm, bylo by cool, kdyby tam byli teenageři, tak to nějak okecám) Nebo mi snad chcete nakecat, že ve válce o přežití celého lidského rodu, kde musí bojovat a umírat i naše děti, se bude chodit do školy? Prostě to nevypadá, že by to bylo v prdeli.

Celkově to je mix bojování, romance a post-apokalyptického dramatična, které dvakrát nefunguje. A ještě to mělo jenom 12 dílů, což naprosto zabíjí vývoj postav i zápletky. Prostě nuda. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 19. května 2010 v 8:44 | Reagovat

Jestli je to opravdu tak špatný, tak je spíš dobře, že to má jen 12 dílů, ne? =P Těma totožnejma soubojema jsi mi trochu připomněl fillery z Naruta =D
Btw, jsem si jistá, že naše škola by byla dál v provozu i v případě napadení Země skákajícími a explodujícími emzáky. Prostě Bauer by si stoupl před dveře školy a stepoval by tam tak dlouho, dokud by nás všechny nenahnal dovnitř, a pak by nám pilotování robotů ZAKÁZAL a den přehlídek a alegorických robotů by zkredukoval ze dvou dnů na jeden, přičemž nepiloty by nahnal na sebevražedný pochoďák k hlavnímu emzákovi, kde bychom se všichni společně odpálili a emzáka tak hrdinně porazili.
Fuck off Bauer.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama