Plants vs Zombies

3. května 2010 v 11:25 | Happy |  Hry
Plants vs Zombies je fascinující variace na žánr tower defense. Ten mě normálně nechytá, ale u tohohle mě to překvapivě baví. Většinou to jsou nudný rádoby seriózní scifi blbosti, které se vás snaží udržet co nejdéle, což je spíše frustrující. Tohle je taková veselá hra s roztomilými kytičkami.

plants
Bráníte dům proti vlnám zombíků tím, že sázíte rostliny. Nejprve slunečnice, co vám dávají slunce, což je jakási surovina. Dále pak (normální, dvojité, trojité, zmrazovací) hráškomety, masožravé květiny, ořechy (na zadržování zombie) bramborové miny, explozivní třešně a další kytkoviny. V noci pak sluneční houby, halucinogenní houby, malé,velké a střední útočné houby. Nemůžete si však vzít všechno najednou, musíte si vybrat 6 (později se to zvýší) "karet" s rostlinami, které chcete použít, což vás nutí taktizovat a dělat těžká rozhodnutí. Ono to je docela vtipné a svěží. Hlavně, když je zbytek tower defense her poněkud lacině okopírovaný.
vs
I zombíci jsou docela vtipní. Máte normální zombíky, zombíky-vlajkonoše, zombíky s dopravním kuželem, zombíky s kbelíkem, zombíci s novinami, zombíci s dveřmi (jako štít), rugby-zombíci a, můj favorit, Zombík-Michael Jackson! Tímto výčtem to zdaleka nekončí.
zombies
Ta bramborová mina je roztomilá ^^

Čím se to liší od kdejaké tower defense blbosti na netu? Mno. Asi hlavně vývoj a postupování úrovněmi, kdy se vám otevírají další kytky. Pokaždé jste zvědaví, co za šílenost dostanete jako další. Stejně jako perfektně rozložené zvyšování obtížnosti. (Ne jako u některých her, kdy to prvních 19 levelů pohodlně dáváte, jenom aby vás úplně zničila poslední vlna.) Noví zombíci jsou taky fascinující, a můžete si o nich počíst v almanachu. Popisky jednotlivých kytek a zombíků jsou docela vtipné a osobité (což mám moc rád). Každých pět úrovní se hraje nějaká originální minihra, aby vás to nedej Bože nenudilo. Různé blbosti, jako bowling, whack-a-zombie a další. Ale i samotné bránění není pořád stejné. Máte různé variace, jako například obrana v noci nebo třeba bazén.

Hmm.. Tak autoři si s tím dali docela záležet. Pěkná grafika, dobrý koncept, vtipný obsah. Hodně obsahu. Je tam toho hrozně moc, na což nejsem u Tower Defense zvyklý. Vůbec to není repetivní. Máte skutečně na výběr z tolika různých věží (eh, kytek), že to budete hrát opakovaně a zkoušet, jak to dohrát s jinou kombinací. 

Ok, možná to není nadčasová bomba (Jako třeba.. Assassins creed 2), ale je to fajn odreagování.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama