Rebuild of Evangelion 1.11 - You are (not) alone

16. května 2010 v 15:32 | Happy |  Anime
No, tak jsem byl celý týden poněkud zaneprázdněný, (ne, že by vás to zajímalo) a tak jsem se rozhodl po dlouhé době něco napsat. Nejprve jsem chtěl napsat, jak jsem všechen čas promarnil u televize s koncerty Nana Mizuki (<3), ale to je jedno. Jak jistě víte, za dva týdne vyjde Evangelion 2.22 (až vyjde, tak se složím na zem a začnu slintat), takže jsem se rozhodl přiblížit první film.FUCK YEAH.

Evangelion 1.11 je první díl tetralogie, která vychází v japonských kinech. (V KINECH. CHÁPETE TO? V KINECH!) Je to alternativní převyprávění původního seriálu. Dějově je shodný s původními 4-5ti díly. 
Budu se citovat. Ehm ehm: 

Děj? Děj?! DĚJ?! *začne mávat rukama* DĚJ!!!!!!!!!!!!! Děj!!... Děj. *Nadechne se*
Píše se rok 2015. Lidstvo je po "Druhém dopadu", kdy polovina všech lidí umřela. Při Třetím dopadu to už nikdo nepřežije. A Třetí dopad je nebezpečně blízko.

Shinji Ikari, zamindrákovaný, smutný hoch, kterému umřela máma a kterého otec brzy poté opustil, se na příkaz stejného otce vrací, aby pilotoval biomecha Eva 01, což je poslední naděje proti Andělům. 

Je to až na malé (pro nefanatiky zanedbatelné) změny identické. Dokonce tam je i slavná fan service scéna s Rei. (<3) Možná jsou dialogy trochu srozumitelnější (čtěte: zjednodušené >=|), než originál. Tak jak dokázali Japonci vydělat na filmu (A dokonce dvakrát, protože nejprve vyšel Evangelion 1.01, který si fanoušci koupili, jenom aby vyšel Evangelion 1.11 s novými scénami, což si museli koupit také), který má stejný děj?

...

ZKU*VENĚ EPICKY KRÁSNÁ HD ANIMACE.

Víte, když má někdo multi-miliónový rozpočet, tak si takové hračičkování může dovolit. A ono to jde fakt znát. Původní seriál (který vycházel na VHSkách) nevypadal špatně, ale docela bylo vidět jeho stáří. (V té době se prostě malovalo jinak. Hlavně se nepoužívaly počítačové efekty.) Prostě klasika.

Teď to je po všech stránkách moderní HD anime, které je přeplněné 3D efekty a hollywoodským epičnem. Ach. *dojatě uroní slzu* 
Možná jsem se trochu bál, že se ve všem tom úžasném grafičnu vytratí duch originálu, ale naštěstí zbytečně.

Celkově to vypadá krásně, má to pořád hustoúžasný epický děj a vypadá to krásně. (Řekl jsem už, že vypadá krásně?) Pokud jste viděli původní seriál, tak se na to musíte kouknout. (A pokud ne, tak taky, ale ještě si dejte facku za to, že se na to koukáte tak pozdě) Už víte, proč šílím z dvojky? 
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 17. května 2010 v 17:02 | Reagovat

*plesk*
Na ja, na ja...

2 luff | E-mail | Web | 29. května 2010 v 17:57 | Reagovat

Wau. Pani. Ty mestsky sceny jsou spektakularni.
Z tyhle Fly Me To The Moon se Sinatra musi obracet v hrobe.
(Jo, uz mlcim.)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama