Shigofumi

8. května 2010 v 8:18 | Happy |  Anime
Lalala.

Chtěli byste někdy dostat dopis ze záhrobí? Číst jeho poslední myšlenky, které vám chtěl dotyčný říct? Nevím jak vy, ale já jo. A proto mě tohle anime docela zaujalo. Je to totiž o pošťačce, která přináší shigofumi, neboli dopisy mrtvých. On to je docela fascinující koncept. (A autoři toho hezky využili)

No, tak děj jsem už nastínil v úvodu. Fumika a její mluvící hůl Kanaka chodí a přinášejí dopisy od mrtvých pro různé adresáty. Místy to je vyznání lásky, nebo přiznání věcí, za které se za života styděli. Neboli, jak říkala Fumika, po smrti je člověk vždy upřímný, protože necítí potřebu lhát. Je to hezká myšlenka, nad kterou jsem se i zastavil. Každou epizodu se řeší něco jiného. (Proto se to jmenuje epizodické anime) V jednom dílu například pošle otec příteli jeho dcery dopis že ho ona zavraždila a že ho má pomstít. A další zajímavá témat, jako třeba šikana, sebevražda nebo prostá láska. To všechno je protkané smrtí.

Fumika je ze začátku naprosto chladná a lhostejná (ale záleží jí na tom, aby se shigofumi doručila), ale postupně (mooc pomalu) se o ní dozvídáme nové věci. Docela ve mě její tichá, leč silná povaha vyvolala sympatie. Nejvíce mi to připomnělo Mushishi (což je asi nejlepší ukázka epizodického anime, co znám, a je to v úplně jiné lize.).

Animačně to je fajn, nic bombastického ale taky žádní stickmanové. Takový nenáročný (a, pravda, neoriginální) styl, který nikoho neurazí. Fumika vypadá rozkošně. Možná vypadají místy různé postavy až trošku moc podobně, ale to mi celkově ani zas tak nevadí.

Zápor? Rozhodně délka. 13 epizod je žalostně málo. (26 by bylo optimální) Mohli tu otázku smrti (a vyrovnáváním se se smrtí) rozvést dál, je to docela fascinující koncept. Celkově to je moc fajn anime, s dobrou myšlenkou, postavou i zpracováním. 
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 s0-dead | Web | 10. července 2013 v 6:18 | Reagovat

jáj to jsem kdysi viděl.Už si nepamatuji přesně jak to skončilo,to je hrůza připadá mi že já nemám paměť ale,souhlasím ten nápad mě chytl.Sakraaa snažím se vzpomenout,pamatuji že tam byl snad někdo kdo vlastně ještě neumřel,jen byl v komatu či tak ne?a taky že ke konci se někdo snažil zabít toho umělce, dcera kterou týral mám dojem,ale no radši to nechám být nevzpomenu si T.T  (:DDD)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama