Angel Beats

27. června 2010 v 18:51 | Happy |  Anime
Angel Beats
Jsem pokrytec. Na jaro jsem si vyhlédl dva seriály, Kaichou wa maid sama a Angel beats. Zpočátku jsem jasně preferoval ten první, ale ten se pomalu přeměňuje v týdenní týrání mých očí. Zatímco se Angel Beats, přes ubohý rozjezd, stal srdcovou záležitostí.

K ději. Otonashi (který ztratil paměť) se dostane do "přednebí", kde končí lidé, kteří něčeho litují, a nemohou se dostat "dál". Je to ve formě školy, kterou pravidelně navštěvují, až se se svými výčitkami smíří, po čemž zmizí. Všude jsou také NPC (non player characters) učitelé a žáci, kteří tvoří jakousi kulisu. Skupina zmatených lidí se však rozhodla vzbouřit. Založí skupinu SSS (Shinda sekai sensen) vedenou Yurippe. Musí však bojovat s "andělem", který (či spíš která) po nich chce, aby dodržovali pravidla. (po čemž by měli klidný školní život a zmizeli) 

Mno, jak jsem řekl, mělo to naprosto nepochopitelný a zmatený začátek. Je to hrozný mišmaš všech možných žánrů. Je v tom komedie, romance, scifi, mystery, hudba i moe. A to jaksi nefunguje. Třeba humor. Ten je v jednom okamžiku úplně retardovaný, a v druhém mě složí ze židle. (třeba když jedna postava hypnotizovala druhou a namluvila mu, že je toaletní papír.) Takhle vůbec funguje většina dílů. Některé jsou naprosto úžasné. Jiné jsou skoro vysloveně trapné. Naštěstí se to ke konci stabilizuje na "úplně epické a plné fascinujících zvratů".
Osobně netuším, kam bych tohle zařadil.

Graficky to je takový ten nadprůměrný průměr. Jenom mi trošku neseděly ty vlasy, vypadají nepřirozeně. Je tam dost CGI efektů, které jsou slušně zakomponované do prostředí, takže nevypadají vtíravě. (což je správně)

Celkově to je hrozně zmatené a přeplácané anime, které však má úžasné chvilky a je hlavně originální. Originalita pomalu vymírá. Jenom musíte překonat počáteční odpor z místy příšerného humoru a obecné absurdnosti. (jinými slovy: Vydržte do 8. dílu.) Přes všechny retardovanosti, kdy se zmateně škrábete na hlavě, to je v jádru vynikající anime s dobrým konceptem. A skvělým koncem. Fňuk *uroní slzu*
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama