Eve no Jikan

23. června 2010 v 20:34 | Happy |  Anime
Eve no Jikan
Tohle anime má jenom 6 (!!!) dílů, ale za těch 6 dílů zvládne víc, než jiná za 100. A to krásně ukázat vztahy. Ale jako fakt krásně, je to asi nejemotivnější anime za tenhle rok. Ach, je přímo rozkošné.

Eve no Jikan 3
<3

Mmm děj. V blízké budoucnosti nám slouží androidi jako služebníci a pomocníci. Rikuo je od malička vychováván, aby se k nim choval jako k věcem. Jednou však vysleduje jeho androidku Sammy do zvláštního café, ve kterém jsou si lidé a androidi rovni. (Normálně se musí identifikovat digitálním kruhem nad hlavou, ale tam ho vypínají) A musí kompletně přehodnotit svůj názor o androidech. Hlavně u Sammy, která se o něj vždy hrozně stará. (Jednou mu dala novou kávu, protože doufala, že mu bude chutnat, na což začal on hysterčit, jestli nezačíná být moc samostatná)

Eve no Jikan 2


Postupně pak začíná mít Sammy rád. 

Sammy <3

No, moc se s postavami (hej, je to 6 dílů) neseznamujeme, ale kompletně to stačí na hrubý odhad jejich charakteru. Rikuo je zpočátku lehce idealistický ignorant, ale postupně se lepší. Ale naprostá bomba je Sammy. V domácnosti je naprosto chladná (chová se úplně jako stroj), ale v café je velmi stydlivá a úzkostlivě se snaží Rikua potěšit. Jo, a je hrozně hezky namalovaná. (A to fakt moc často neříkám - a abychom si rozuměli, není to fan service, je prostě rozkošná.)

Eve no Jikan

Nevím, jestli jsem měl zrovna slabou chvilku, ale Eve no Jikan naprosto zbožňuji. Je to (ač šíleně krátké) úžasná ukázka změny charakteru k lepšímu. Je to jedno z těch anime, kdy si přejete, že byste tam také žili, což u mě naposled dokázal Digimon. Dokonce tam zvládli nenásilně nacpat politiku. (tj. anti robotické extremistické hnutí, které vždycky nenápadně běží v pozadí) chtělo se mi už už slzet, velmi to mnou pohnulo. (Tak nějak jsem se naposledy cítil u Bitter Virgin - takový teplý, příjemný pocit v břiše) Je šílená škoda, že to má jenom 6 dílů, mohlo by to mít 13. (a pro 26 bych vraždil T_T)
Každopádně to je rozkošné, emotivní anime s hrozně sympatickými postavami. Prostě krása. <3
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama