Gears of war

5. června 2010 v 16:51 | Happy |  Hry
Mno. Jelikož mi za nějakých 30 hodin přijede němka (která se zabydlí v mém pokoji s notebookem, plyšáky a knihovnou. T_T), tak je tohle na týden asi jediný článek. (Kecy. >=D) GOW je třetí "typicky konzolovitá střílečka na Unreal 3 enginu". Na rozdíl od nich je tvořena Epicem (to je studio, které Unreal 3 engine vyvinulo), a má smysluplný děj a funkční coop. Ok. Možná to je furt konzolovité krytí za překážkami a střílení nepřesnými zbraněmi, ale jde to zkousnout.

Protože to je ku*va akční.

gow1

Je to frenetická řežba, kdy přebíháte z krytu do krytu ve snaze přechytračit nepřítele. Příběh tu je vyprávěn zřídka, hlavní je bezmyšlenkovitě střílet a kosit nepřátele. A hej. To je zábava.

Děj je docela jednoduchý. Lidstvo na planetě Sera bojuje s rasou Locustů o přežití. Jste Marcus Felix, takový borec, který byl odsouzen za dezerci. Zachrání vás váš kámoš Dominic a společně jdete na smrtelně nebezpečnou misi, kdy musíte najít jednotku alfa s rezonátorem, který mapuje tunely Locustů, aby se tam mohla poslat atomovka. Pohodička.

Autoři se hrozně snažili, aby vypadal Marcus drsně. Takže mluví neustále sprostě, je to cynický parchant a hlavně je hrozná korba. Jsem se s mým kamarádem divil, jak se může přes všechno své břišní svalstvo vůbec ohnout. Prostě hora čistého vykorbeného svalstva.

Jestli mají Japonci komplexy pro malinkaté loli holčičky (Kdo řekne "velké oči v anime" je retardovaný, nevzdělaný ignorant a pro mě od toho okamžiku přestává existovat.), tak mají Američané komplexy pro svalstvo. Ale nejenom u mužů, ale i u žen. Stačí se podívat na typické americké komixy. Takže zatímco mají Japonci rádi zženštilé muže, tak jsou Amíci na mužné ženy. (Ewww.)

Celá hra má jakýsi.. retro nádech. Hlavně různé herní vložky, kde pro změnu nestřílíte. Někdy musíte přechytračit skoro nezranitelného, ale slepého bosse (a vylákat ho ven, kde ho zastřelí satelit), jindy musíte převést kámoše přes ulici světlem. (Protože v okamžiku, kdy se dostane do tmy, umře.) Prostě zábavné zpestření střílení. A to střílení je taky docela slušné, byť nemáte kdovíjak velký výběr zbraní. Dva samopaly (a jeden z nich má místo bajonetu MOTOROVOU PILU, což je KOMPLETNĚ BADASS), brokovnice, pistole, revolver, sniperka a hammer of dawn, což je salva ze satelitu. Dokonce můžete zrychlit nabíjení zmáčknutím "r" ve správný okamžik. (vpravo nahoře se objeví odpočítávání) Pokud se trefíte do bílého fleku, tak budete mít silnější první střelu. Pokud to netrefíte, tak se vám zbraň zasekne a bude to trvat ještě déle. 

GOW2

Teď k hlavnímu důvodu proč to hrát. Tím je kooperativní mód, kde se může přidat jeden váš kamarád. Ve dvou to je mnohem zábavnější, a když už společnými silami zabijete obřího berserkera, tak do toho mikrofonu řvete a dáte "skype Five" (při kterém plácnete rukou do mikrofonu). Nebo když naopak máte krýt kámoše, a toho roztrhá kulomet na cucky (Jako fakt. Úplně se rozletí na končetiny.), tak vás přes skype proklíná, zatímco se klátíte smíchy.

gow3

Graficky to je.. nadprůměrné. Na rozdíl od Scourge Projectu to stylisticky zapadá do sebe, a vypadá to docela slušně. (A epicky.) Zvukově to je průměr (prostě nic extra), ale s vynikajícím soundtrackem. Nejdůležitější je však fakt, že to je (opět na rozdíl od Scourge projectu) plynulé i na starších sestavách, takže mi nelagoval spoluhráč, což je vítané plus.

Tak celkově to je slušná retro pařba, která je však zároveň provokací pro PCčkáře, protože to je jenom laciný port z XBOX360. To by mi ještě nevadilo. Ale Epic odmítl portovat i druhý a třetí díl, takže si případný zájemce musí koupit konzoli. Což je hnusná podpásovka od někoho, kdo dělal počítačové hry. Fuck you.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama