Ouran high school host club

23. června 2010 v 19:39 | Happy |  Anime
Ouran
OHSHC je další z tuctu romantických komedií, kde je reverzní harém. (Tj. jedna holka a tucet bišinků) Vyniká .. svou naprostou absurdností. V tom dobrém smyslu.

Haruhi Fujioka se dostane na škole pro extrémně bohatou elitu. Sama je však hrozně chudá, žije ze stipendia. Má nakrátko ostříhané vlasy a kdekdo si jí zamění za kluka. (tkz. gender-bender anime, které obvykle nesnáším) Jednoho dne objeví zašlou učebnu hudebky, kde je však host club vedený Tamakim Suou.

Co to sakra je? Mno. Banda .. chlapců.. co tam za peníze (ale hlavně pro ty dámy) obsluhuje dívky, které jim to fakt žerou. (Je to šílený.) Každý z nich symbolizuje jiný dívčí fetiš. Mitsukuni Haninozuka (alias Honey-kun) je hrozně MOEEEEEE (dívčí lolicon complex), Takashi Morinozuka (alias Mori) je zase divoký typ, Kyoya Ootori je cool typ, Tamaki Suou je typ prince, Hikaru a Kaoru jsou typ-zakázané-lásky-mezi-bratry (incest mezi dvojčaty = twincest) Prostě všechny stereotypy shojo (dívčích) anime. (Já takových už pár viděl. >=D)

ouran 2
Haruhi přitom rozbije vázu v hodnotě 8 000 000 Yenů, která provokativně leží uprostřed místnosti s blikající šipkou, která skoro říkala "rozbij mě". Jelikož to nemůže splatit, tak si to musí v host clubu odpracovat. 

Každý díl je potom v host clubu jiné téma, jako například Egypt (všichni se převléknou za faraóny), číšníci, tropický ráj a další šílenosti. Postupně se také sbližujeme s jednotlivými postavami a jejich minulostí.

Zatímco mě u jiných umrtví zažitá klišé, tak si tady z toho dělají legraci. Ale jako skvělou legraci. Od kontrastujících scén mezi idealistickým Tamakim a realistickou Haruhi, která ho vždycky utře, po opakované twincest scény (pět krát to samé, a pořád se u toho člověk pousměje). Nebo si Tamaki například říká "Tatínek", a Kyoyovi říká "maminko". (zní to divně, ale je to rozkošné) Některé vtipy jsou tak moc absurdní, až se u nich musím smát. (Ok, na vtipy jsem děvka, směji se hodně věcem.) Nevím, prostě mi tenhle humor padl do oka. Když to zrovna není hrozně moc vtipné, tak tam řeší různé problémy dívek, které do host clubu chodí. Jsou to různé sladké mini-romance o nedorozumění, které člověka tak nějak potěší. 

Naanimované to je hezky stylizovaně, jako každé jiné shojo anime. Vyhublé postavy, dlouhé ruce a nohy, prostě normálka. (ale hezká normálka) Celé to je barevné a veselé, každou chvíli přelétají květiny.

Celkově to je fajn anime, které přeměňuje největší slabiny žánru shojo (tj. stereotypní postavy)
v největší klad. Je to vtipný. Je to příjemný a rozkošný. Nechce se vám blít z laciných povrchních postav. Co víc si přát?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 24. června 2010 v 17:16 | Reagovat

Vždyť je naprostá většina záběrů na růžovým pozadí! >,<

2 Skullka Nika "Sealand" Elricová | E-mail | Web | 16. února 2012 v 22:37 | Reagovat

Tak Ouran byl moje třetí anime a řehtala jsem se jako blázen, i když jsem v tu chvíli neměla nejmenší tušení že to má být parodie na něco. :D Ale bylo to vážně úžasné, směju se ještě teď, když si na to vzpomenu. :D

3 Happy | Web | 16. února 2012 v 23:22 | Reagovat

No, ono si to se svým žánrem docela hraje - místy to paroduje a místy (teda, když si na to teď vzpomínám, tak spíš častěji) to prožívá. Je to jedna z mála shoujo, které mám fakt rád.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama