Robin Hood

21. června 2010 v 22:20 | Happy |  Ostatní
Nesnáším chození do kina se třídou. (je tam takový dvoumetrový kripl, kterému se nelíbí, že se něco nelíbí MĚ) Natožpak půltuctem dalších tříd z našeho úžasného gymnázia. Nevím proč, ale vždycky mám smůlu na lidi, co sedí za mnou. Vždy dostanu ty nejhlučnější s těmi největšími kecy. A ještě k tomu jsem seděl vedle naší zeměpisářky. Ewwww.

robin


Teď k filmu. (děj: Robin se vrací z války do chudé a rozvrácené Anglie.) Ten měl fakt bombastický úvod, kdy útočili na hrad. Mně to připadalo takové.. hrozně živé. Všude lítaly šípy, všichni sprintovali jako o život a hlavně se kryli za překážkami, čímž zvítězili nad všemi ostatními středověkými filmy, které jsem doteď viděl. Netuším, jestli to bylo realističtější, ale přesvědčilo mě to o tom. Fakt epické bitvy. Vlastně byly všechny scény s lučišníky čistý win. Já nevím. Byl to skoro akční trhák, kde nahradili samopaly luky a šípy, a vypadá to fakt krutě. To udělali naprosto bravurně. <3

Dále tam byl místy docela vtipný humor. (možná to je tím, že se koukám na .. západní.. film jednou za rok) Radši nebudu nic konkrétního citovat. (ne protože vám nechci spoilerovat, ale protože si to už moc nepamatuji) Celkově to hezky přecházelo z klidných (a vtipných) scén k těm seriózním (a vtip.. krvavým). Hmm. A fantastická středověká atmosféra. Člověk si vždycky idealizuje ten středověk, ale kdyby věděl, jak to tam vypadalo, tak by tam fakt žít nechtěl. Moc toho "krade bohatým a dává chudým" tam nebylo. (Bylo to jenom jednou, a docela vtipně) Russel Crowe je na plátně sympaťák.

Mno. Neduhy. Ano, jsem nitpicker, kterému se zrovna hodně věcí nelíbí, a dvoumetroví kriplové na mě za to nadávají, protože nedokážu prostě říct, "že se mi to líbí", ale to bych lhal. Ty chyby tam doprdele byly a vůbec se mi nelíbily. Při jedné scéně, kdy byla invaze francouzů, se vyloďovali v takových FAKT POVĚDOMÝCH LODÍCH.
ddayPředstavte si, že jsou ze dřeva, a s vesly. Je jedno, že to ergonomicky nedává smysl, a ti smolaři by se uveslovali k smrti. (K čemu by jim tohle SAKRA BYLO?) Je jedno, že to bylo vymyšlené o 750 let později, jako ochrana před KULOMETY. Tohle hrozně moc Americké napodobování Dna D mě nasralo. Sice to bylo až na konci, a docela krátce, ale fakt si to mohli odpustit. Ble.

Celkově to však byl fajn (tj nadprůměrný) film, který však vůbec nebyl o legendě o Robinu Hoodovi. Neměl s ní skoro nic společného, kromě (překroucených) postav a událostí. Možná to je dobře, u legendy bych asi usnul. Místo toho tu máte typickou ságu o sjednocení a záchraně Anglie, plus pár bitev, kdy nakopali zadky Francouzům. Hmm, jak si na to teďka vzpomínám, tak to bylo docela fajn. o_o
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama