Call of duty - World at war

7. července 2010 v 11:52 | Happy |  Hry
Call of duty je série absurdně úspěšných stříleček z druhé světové války a ze současnosti. To ovšem platí jenom pro díly vydané Infinity Wards, což jsou duchovní otcové CODů. World at war k tomu zlatému fondu stříleček bohužel nepatří. Dělalo ho studio Treyarch, které bude dělat i všechny budoucí díly, takže jdou CODy do kytek. (Byť, upřímně řečeno, pro mě šla série Call of Duty do kytek už po 4. dílu)
COD1
World At War je zasazená do Pacifiku, takže kosíte nekonečné tucty Japonců. (Ano. Bylo mi to nepříjemné, ale další díl prý bude ve Vietnamu.) Občas si zase zastřílíte v Rusku a v Německu. (Možná jsem extrémní pokrytec, ale tohle mi TAK moc zase nevadilo.) Bohužel zde není legendární cpt. Price (známý tím, že je v úplně každém dílu a má pokaždé stejný knír, i když jsou hry v rozdílných dobách) Postavy tu nestojí za zmínku. Prostě střílíte nepřítele, co víc chcete vědět?
Třeba, že to střílení je docela nuda. Nemáte takový ten úžasný pocit epičnosti z ostatních dílů. (ani tu nejsou žádné epické okamžiky s úžasnou atmosférou, které se vám okamžitě vryjí do paměti.) Je to takové monotoní a stereotypní. A ty laciné kecy vašich velitelů tomu nijak nepomáhají. To "ZA MATIČKU RUS. UAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA." už je vážně ohrané.
Ale naštěstí to má jednu úžasnou kompenzaci. A to kooperativní multiplayer. Ok. Můžete sice hrát jenom pár misí ze singleplayeru spolu, a ve všech cut scénách jste v jedné postavě (tj. například když vás odtáhnou od exploze, a vy můžete přitom střílet, tak střílí oba hráči z jednoho těla.), ale je to neuvěřitelná sranda, a zachraňuje to jinak průměrnou hru.

Ale počkat.

Oni to berou ještě dál! Přidávají ještě EPICKÝ ZOMBIE MOD, kde musíte co nejdéle přežít proti neustálým vlnám zombie. To potom freneticky běháte po staré vile, střílíte zombie, opravujete zátarasy, střílíte zombie, kupujete nové zbraně a hlavně střílíte zombie. Můžete také otevírat nové místnosti, abyste měli přístup k novým zbraním. Ale tím taky zvyšujete počet oken, ze kterých mohou vylézat zombie. Je tu takové to fascinující dilema, jestli to provést hned, nebo později. Zombie jsou totiž úroveň od úrovně silnější, a ke konci si už se základní karabinou bohužel nevystačíte. (což je uděláno možná trošku nešťastně, protože myšlenka skoro nesmrtelných zombie se mi vůbec nelíbí.) Je tam taky úsměvná magická bedna, která vám dá náhodné věci, jako například plamenomet, těžký kulomet, protitankovou pušku nebo ray-gun. (Taková fiktivní pistol, co střílí všezničující paprsky smrti)
COD2
Hra vypadá lépe, než na screenshotech, protože se mi neuložilo nastavení, takže jsem si nevšiml, že jsem hrál v 1024*768 s minimem detailů.
Graficky i zvukově to je prostě průměr. K tomu nemám žádné komentáře. Nic odporného ale ani nic světoborného.
Tak celkově to je průměrná hra, pokud na to čirou náhodou nemáte kámoše. Potom se to vyškrábe na ten lepší nadprůměr. I kdybyste chtěli jenom to střílení, tak jděte na jiný díl Call Of Duty, tohle není nijak záživné ani zajímavé.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama