Singularity

7. července 2010 v 11:48 | Happy |  Hry
Singularity je střílečka v první osobě, která vyšla ve stejný den, co Transformers, takže byla poněkud ignorována. A neprávem, je mnohem lepší, přestože jsou obě hry na pravěkém Unreal 3 enginu. Ach jo. To ještě vzpomínám na časy, kdy byl ten engine horká novinka. T_T
Singularity 1
Mno. Co je její inovace? Hrátky s časem. Teda, více méně. Dostáváte se na ostrov Katorga 12, kde objevili komunisté element E99 s magickými vlastnostmi, a prováděli na tom experimenty. Vy se tam vydáváte spolu se speciálními jednotkami, abyste zjistili, co se tam stalo, že to je tak silné, až jim to vyřadilo z provozu satelit. Bohůžel se to všechno po*ere, všechny vaše kámoše pozabijí jedna obří vlna energie, a vás ještě k tomu odteleportuje do 60. let 20. století, kdy zrovna probíhá nějaká katastrofa v laboratoři, a vy čirou náhodou zachráníte největšího padoucha. Vžuuum. Další vlna. Jste zpět v současnosti. K vaší nelibosti zjistíte, že se díky tomu objevila šílená monstra, a přidávají se ještě k zomu ruské jednotky zrovna zachráněného padoucha, který se vám nechce dvakrát odvděčit, spíše naopak. OK. Jste fakt v prdeli. Normální člověk si pod bradu dá pistoli a ukončí své trápení, ale to bohužel nemůžete, neboť vás ten padouch ještě k tomu zajal. Naštěstí vás zachrání slyčná děva a vy si za pokynů šíleného doktora (ehm) obstaráte TMD, neboli Time Manipulation Device (neboli magická levačka).

S tou můžete dělat psí kusy. Jako například vracet věci v čase, takže tím třeba ukážete na starou promáčklou bednu, a rázem je jako nová. To samé s různými schody a tak dále. To lze dělat oboustraně, takže můžete udělat ze starých věcí opět nové (třeba obnovit panel na dveře), nebo naopak třeba korodovat zámky na sejfu a tím ho rozbít. Jsou s tím docela srandovní puzzle, byť jich není tolik. (a funguje to i na lidi, ze kterých děláte v okamžiku kostry >=D) Můžete také přitahovat a odhazovat věci (jako gravity gun). Nebo ještě můžete vykouzlit... vyvolat.. vytvořit modrou sféru, ve které se extrémně zpomalil čas, takže můžete ledabyle střelit každého uvězněného vojáka jednou kulkou do hlavy a počkat, až se pole vypne, po čemž se efektivně všichni složí.

Singularity 2
*Rasengan!*
S magickou levačkou se hra rázem stane zajímavější. Kosíte speciální jednotky i nestvůry, občas si pomůžete nějakou schopností. Ve hře sbíráte .. věci, které vám přidají body, za které si můžete vaši magickou levačku upgradovat. Můžete také najít tkz. weapon tech, s kterou můžete upgradovat jednu z vašich zbraní. (to mi přišlo trošku nedopracované) A těch zbraní tam je docela hodně, od standardní čtyřky revolver, samopal, brokovnice a ostřelovací puška přes minigun (s ním je hra okamžitě easy mód), granátomet (s řízenými granáty), raketomet (s řízenými raketami), kolíkomet (s říze.. ehm, výbušnými kolíky) a další. Občas máte k dispozici seeker, což je zbraň, kde ovládáte každou kůlku, takže kosíte úplně všechny a zvláště pak si vychutnáváte ty za krytem.
Několikrát ve hře také můžete cestovat časem do minulosti, ať už kvůli příběhu, nebo samotným logickým hádankám.
Singularity 4
Vypravění je zpestřeno audionahrávkami, které moc nefungují, protože pokud zrovna máte společníka, tak vás buď pořád vyhání (a mluví vám do toho, takže vůbec nerozumíte nahrávce, ve hře nejsou titulky), nebo rovnou jde dál. Ale jinak jsou příjmené zpestření děje, který je docela zajímavý. A zkouší mít všechno vysvětlené. Konec (teda, konce) jsou všechny zajímavé a závislé na vašem rozhodnutí.
Singularity 3
Graficky to je na slušné úrovni (občas se nějak pomňoukají textury, ale jinak to je v pohodě). Nestvůry jsou zvlášť odpudivé, a v první hodině hry jsem se jich docela bál, je tam hrozně lekacích scén. A scéna, kdy se na vás vrhne tucet zneviditelňujících se nestvůr, vám na klidu nepřidá. Efektů je střídmě a všechno buduje fantastickou atmosféru. Za jedna.
Celkově to je kvalitní střílečka se vším všudy. Teda. Možná jim trochu chybí ta mediální masáž, kterou si zasloužili, protože takhle potupně upadne v zapomnění. A to je velká škoda, protože to je fakt pařba.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama