Tytania

3. července 2010 v 10:40 | Happy |  Anime
Tytania
Tytania je 26ti-dílná epická vesmírná opera. Mno, asi jediná animovaná vesmírná opera, kterou jsem kdy viděl. A není vůbec špatná. Je v tom směsice vesmírných bitev (mám rád vesmírné bitvy) a politikaření.

Je to o aristokratickém rodě Tytania s 4mi vévody, kteří defacto ovládají jedno Imperium vojenskou silou a obchodními stezkami (sami "nemají žádné území"). Každý se jich bojí, protože v boji nikdy neprohráli. Což se teď změnilo, protože se objevil admirál Fan Hyulick, takový (geniální) líný a pohodlný člověk, který jim uštědřil první porážku za 200 let. A přitom ani neměl vyhrát, jeho planeta ho poslala jako symbolickou oběť, dokonce měla připravenou kapitulační smlouvu. Porazí Ariaberta Tytaniu, jednoho ze čtyř vévodů. Hyulick potom musí utíkat před zbylými třemi vévody na jedné lodi odboje. 

Co je na tom zajímavého? No. Že si ti vévodové jdou po krku, protože se jen jeden z nich stane lordem, který vládne celému klanu. Je to plné geniálního politikaření, zrad a intrik mezi sebou, kdy jste napínání, co se stane dál. Jo, a tři z nich jsou bišinkové. (4. je jenom korba) Asi dvakrát tam jsou jakési mentální duely (jako v Death Note), kdy se dvě postavy snaží přelstít druhou, a sledujeme, jak si vzájemně interpretují reakce a přemýšlí, co dělat dál.

Graficky to je .. divné. Bishounen vévody jsem zmínil. Pak tam je ještě jedna fakt odpudivá maskulinní rebelka. (ewwwww.) Vesmírné bitvy jsou udělané čistě v CGI (lze vidět na prostředním snímku), na což jsem si musel dlouhou dobu zvykat. A vůbec, designy lodí jsou takové stupidní. Prostě si válečné lodě představuji jinak, ale to jsem jenom já a moje zaujatost.

Jak jsem už (někdy) řekl, osobně preferuji 26ti dílné anime, protože mají slušný rozjezd, postupné gradování a epické finále. Tak zrovna tady to neplatí. Je to tak nějak pořád v tom rozjezdu. Člověk si pak řekne: "S takovýmhle pomalým rozjezdem to pak bude úžasný zbytek", což se bohužel nevyplnilo. Máte pořád pocit (ehm, protože vám to do ucha permanentně cpe vypravěč), že to každou chvíli začne gradovat do epična, ale BUM. 26. díl. Šmytec. Namňoukat. Přesto však stojí za shlédnutí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama