Expendables

23. srpna 2010 v 22:08 | Happy |  Ostatní
expendables
O bože. Plánovali jsme na tohle jít ve třech, ale nakonec se na nás jeden vykašlal(pařil Starcraft 2), takže jsme tam byli dva. Fakt, že byl ten druhý asociální a kočkofilní cvok (ale je to furt kámoš), ve mě vzbuzoval pocit, že jsem v yaoi scénáři. Eww. Ale k filmu. Ten byl urážka pro moje oči. Zatímco většinou béčkové filmy prostě mávnu rukou se slovy "Ale, to nebylo tak špatný", nebo "To bylo tak hrozný, že to je úžasný", tak u tohohle jsem si většinu doby představoval, co by dokázal Sylvester Stallone udělat proti Evangelionům. (s velmi krvavým koncem) A když dokáže člověk u akčního letního trháku přemýšlet nad banalitami (Které byly zábavnější, jak film.), tak je něco špatně. Moc špatně.
Začněne dějem. Tím hrozným dějem. Banda profesionálních vojáků je najata aby zabili CIA agenta, který přeběhl a dělá drogy na nějakém ostrově, kde mluví lidé španělsky. Nejdřív chtějí zdrhout ale jedna tupá hispánka přesvědčí vůdce bandy, aby se vrátili, postříleli absurdní množství vojáků, zachránili hispánku (která je mimochodem dcera generála, který je zase poskokem ex agenta), zabili zmíněného agenta, vyhodili všechno do povětří a ještě stihli říct pár mužných hlášek. Jsem si říkal, jestli to není spoiler, ale upřímně řečeno, KDO TOHLE NEČEKAL?

Mihnou se tam Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger (i s poznámkou, že nemá čas, protože se chce stát prezidentem). Jinak jsem moc nepochytil jména protagonistů (jenom jsem si
představoval, jak by vypadali rozšlápnutí). Máme tu Stallona, jeho nejlepšího kámoše, černocha s kulometem, mrštného asiata co prostě MUSÍ vykazovat všechny asijské stereotypy, psychopata a ještě morálního starouše. Ehm.
Mno, teď k efektům. Byly to ty nejhroznější, nejbéčkovitější a nejodpornější CGI efekty, které jsem kdy v hraném filmu viděl. Smrděly. Ať už scéna, kdy vystělil granát a po nepříteli zbyly jenom nohy, přes po trapný výbuch villy (to tak moc šlo poznat, až mi z toho bylo špatně), sekání hlavy, digitální krev, trčení nože, až po šplouchance po kulkách. (JAK MŮŽOU ZKURVIT ŠPLOUCHANCE PO KULKÁCH?) Prostě co mohli pomňoukat, pomňoukali. A to jsem se ještě nedostal do divného střihu, kvůli kterému některé akční scény nedávaly smysl. Nebo automatickými pistolemi s nekonečno náboji, které musel přebíjet jenom aby vypadal akčně.
Ne. Ty akční scény byly hnusný(jejich kung-fu choreografie s pistolemi jsem si nevšímal), kecy byly laciný a ta hispánka mě skoro uspala. Já nevím. Já od toho čekal bezmyšlenkovou akci, a ne šíleně špatnou akci. Naprosto průhledný děj není třeba zmiňovat. (Když to takhle říkám, tak jsem ho vlastně zmínil dvakrát.)
Ok. Tak tohle je pro ty starý lidi z 80 let, kteří chtějí vidět jejich staré hrdiny v dalším šíleným béčkovým akčním filmu. Ale fuck you. Já tak starý nejsem, a ty efekty smrdí. (ani v starých filmech nevypadala ta digitální krev tak uměle) Možná se moc snažili vypadat jako starý film. (kde ale CGI nebylo)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama