Koe de oshigoto

24. srpna 2010 v 21:29 | Happy |  Manga
koe de oshigoto

S mangou to je těžký. Dělají je jednotlivci, každý s vlastním stylem a představami, na rozdíl od anime studií, u kterých lze -něco- očekávat, ať už v animacích či režii. (jedno studio třeba pravidelně kazí konce) Ale v mangách se nevyznám. Netuším, jestli se mi to bude líbit, nebo ne. Většinou to po kapitole vzdávám a koukám se jenom na anime adaptaci. (Samozřejmě. Pokud to je čirou náhodou manga adaptace jednoho nadčasového anime, tak tam jdou předsudky stranou.)

Jak mám hledat mangu? Prostě si naklikat nejlepších pět mang na nějaký stránce, a pak se vykašlat na ty, jejichž styl kresby se mi nelíbí? To mi připadá tak nějak povrchní. Ale to je teď fuk.

Na tohle jsem narazil čirou náhodou a upřímně mě to pobavilo. Je to rozkošný. (Byť mi začíná být trapný, že čtu tolik seinen)

Ehm ehm. Aoyagi Kanna je 16ti letá holka, která v den svých narozenin nastupuje na zajímavou práci u své sestry. A tou je seiyuu na eroge. Pokud jste to do teďka nepochytili, tak je seiyuu dabérka. Eroge jsou japonské hry s hentai scénami. No, začíná tam dabovat bez žádných "vlastních zkušeností", s roztomilými důsledky. Velmi. Roztomilými. Důsledky. Samozřejmě se tam přidá typická banda přátel a další seiyuu, s kterými se sbližuje. Jo. Ještě kluk.

Mno, na jedné straně jsou některé (většina) scény dost perverzní. A tím myslím fakt dost, hraničí to s cenzurovaným hentai. (protože si při "práci" ty scény představuje) Ale na druhou stranu to fascinujícím způsobem ukazuje práci seiyuu a hranici mezi prací a osobním životem. Mimo práci jsou potom typické slice-of-life momenty. (I když typické... ) Mám rád snad všechny postavy, což je docela rekord (při mých absurdních požadavcích), dává to dohromady smysl a nikdo z nich není vysloveně retardovaný.

Graficky to je moc pěkný (takový typický seinen), ať už kresby jednotlivých postav nebo h-scény. Dokonce se (přes poněkud perverzně orientovaný podtext) vyhnul přehnaně velkému poprsí. Teda, skoro, ale nebije tolik do očí. Upřímně mám pro tenhle styl slabost.

Mm co říct. Je to tak akorát namíchané, bez klišé a s (moc) úsměvnými momenty. Možná to je tím, že já fakt nemám načteno tolik mang, ale tohle se mi líbilo. Byť tu je jeden neduh. Za 2 roky vyšly 3 svazky. Tohle bohužel není týdenní manga a pravděpodobně si pár let počkám, než to skončí. Tak celkově to není nijak světoborná, nadčasová nebo kdovíjak geniální manga. Je to úsměvná a poučná hříčka. (se skoro-hentai-scénami)

P.S. V produkci je OVA adaptace. Nevím, co si myslet, až budu poslouchat dabérku, co dabuje dabérku. o_O
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama