Eve no Jikan Gekijouban

7. září 2010 v 19:35 | Happy |  Anime
Eve no Jikan gekijouban
U anime si většinou cením komplexního děje plného zvratů. A pak tu je tohle. Neříkám, že to nemá vůbec žádný děj, ale nestává se nic kdovíjak převratného. Ale fuck it. Seru na děj. Seru na akci. Tohle je prostě krásný. Nejsou tu žádní zkurvení bishounenci (bishounen je japonsky "krásný chlapec" a je to styl většiny anime kluků, hlavně hrozně cool záporňáků, jsou to takový ti děsně sexy týpci s dlouhými, divně barvenými vlasy a úzkými tvářemi, co ještě často chodí bez triček.. jen si vygooglete "bishounen"), bishojo či moe. Je to prostě přirozené. Hlavní hrdina tu není sex bůh, je to docela normální člověk. (Byste nevěřili, jak moc to je v anime vzácné.)

Je to jako porovnávat Hollywoodské hvězdy a normální lidi. Jenom, že jsou hollywoodské hvězdy standardem malování (už tak moc, že si to normální člověk nedokáže představit jinak). Tohle pak má své úžasné kouzlo. K čertu s Bishounen.

Je to kompilovaných 6 dílů seriálu s dodatečnými scénami, takže děj je zhruba stejný. Rikuo jednou najde v "historii" svého androida koordináty do zvláštního café, kde jsou si lidé a androidi rovni, a tam poznává nové lidi a androidy. Stejně, jako v seriálu tu je znát vývoj postav a naprostá rozkošnost Sammy (jeho androida), která filmem nabývá absurdních rozměrů. Pak tu je ještě proti-androidí hnutí, které bojuje proti rostoucímu trendu "se zamilovat do svého androida".

Normálně by mi ti přehnaně lidští androidi vadili (Už jsem nitpickoval menší detaily), ale tady to bylo úplně jedno. Není tu ta hrozivá stereotypní anime přehnanost (*mumly mumly* toradora) nebo nepravděpodobné barvy vlasů (*mumly mumly* toradora) či stereotypní typy anime postav tj. nemůžete je pohodlně zařadit pod jeden pojem, jako například tsundere. (*mumly mumly* ... mám to psát potřetí?) Vyprávění je udělané na jedničku.

Graficky to je úžasný. Ano, už jsem zvládl ve dvou odstavcích chválit přirozené designy postav, teď ještě zbytek. Používají tu velké množství CGI (počítačové grafiky), ale (podobně jako u Evangelionu 2.22 ) tady to vůbec nevadí, ba to vypadá ještě lépe. A to mi CGI většinou bije do očí. Párkrát se tu dokonce objevily i rádoby kamerové efekty, které člověka příjemně potěší . Postavy tu mají i docela slušnou plejádu (NEPŘEHNANÝCH) výrazů. Dokonce i barvy a oblečení tu je relativně realistické. Říkal jsem už, že je Sammy rozkošná?

Celkově to je krásný film. K čertu s nějakou blbou zápletkou. K čertu s nějakou akcí. Tady prostě jde normální kluk každý den do café a postupně se mění. Má to orgasmickou grafiku, rozkošnou Sammy rozkošné postavy a je to vůbec celé takové "Awww!", které člověkem pohne. 

Teď k obrázkům, které jsem si nechal na konec. (protože jinak bych na ně jenom zíral a na nějaké zku*vené psaní chvály se vykašlal) Pozor. Jsou ve vysokém rozlišení. (Nebudu urážet Sammy tím, že bych ty fotky zmenšil.)

Sammy 1
Sammy 2
Sammy 3
*Pokračování příště*
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 8. září 2010 v 19:51 | Reagovat

Nepsal jsi už o tomhle? =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama