Highschool of the dead

25. září 2010 v 12:31 | Happy |  Anime
high school
Highschool of the dead je 12ti dílná manga adaptace od studia Madhouse. Evokuje to typický béčkový zombie film. S nepříjemným bonusem zvaným "odporně nechutný fan service". (On dokonce existuje samostatný žánr fan service anime) Mimo to zvládli do 12ti dílů nacpat jednu rekapitulační epizodu, kdy shrnuje věci, které se doslova staly před dvaceti minutami. Ne. Po pěti epizodách určitě nepotřebujeme rekapitulaci (takoví retardi zase nejsme), hlavně když to je jenom "a tak jsme utekli před zombie". A nakonec vůbec nechápu, proč adaptují pomalou mangu s nějakými 6ti svazky, která nevypadá, že by v blízké budoucnosti skončila. (a s nic moc kvalitou) To jsou tak zoufalí?
High school of the dead
Nope. Nemusel jsem to pracně hledat. Stačilo si náhodně kliknout. Ono to je tak hrozný, že mi to zhnusilo i zettai ryouiki.

Fan service sám o sobě není špatná vlastnost (pokud je v střídmých dávkách a vypadá dobře), ale tady se mi prostě nelíbí. Byl ošklivý. A bylo ho hodně. (Zhruba v každé druhé scéně) Hnusný pantyshoty (počkat, jsou to pantyshoty nebo pantsushoty?), odporný obrovský poprsí, co se při sebemenším pohybu divoce rozhoupe (poprsí > gravitace) a dokonce přitom dělá zvuky. (Ewww) Lidé se u takovýhle anime většinou dělí na puritány, co to odmítají a na .. ostatní, co říkají, že to je stylový. Nechte mě zdůraznit proč jsem puritán. TO POPRSÍ DĚLÁ ZVUKY PŘI POHYBU. (Byť to je ode mě trošku pokrytecké, když to v 2.22 bylo taky, ale tam to trvalo půl vteřiny v 111ti minutách epična. Tady to bylo celou dobu) A hlavně to vůbec není erotické, nebo alespoň příjemné na pohled. Ne. Je to hnusný a nepříjemný.
HOTD 1
HOTD 2
Sorry, Newtone.

Ehm, k ději. Možná bych měl vypsat jména postav, ale už si je nepamatuji. (Nanejvýš tak Takashiho jako hlavního hrdinu) A vlastně to je celkem jedno, jsou dost stereotypní. Máme tu velitele, jeho otravnou ex holku, otravnou geniální holku, důstojnou holku s katanou, závisláka do zbraní a otravnou školní doktorku. Ano, všechny postavy s ženským pohlavím mají obrovské poprsí, co uráží gravitaci. Jednoho dne se objeví zombie pandemie, a oni musí utíkat a snažit se přežít. Tak nějak nevím, co víc k tomu říct.
HOTD3
Když tam zrovna není hrouda fan service (Přestože je úplně všude, oni tomu museli ještě věnovat celý díl, kdy se holky koupou a ošahávají. Proč? PROČ?!), tak to má fantastickou atmosféru zombie apokalypsy. Hezky tam ostatní lidi vyšilují a přestávají mít morální zábrany. No ale pak se záběr vrátí na poprsí a jede se nanovo.

Graficky to vypadá.. moderně. Je tam umně vložený CGI a vůbec to celé takové "z 2010". (Koukejte na stíny) Bohužel, fujky fanservice a ošklivý design postav. Ale za to nemůžou, věrně adaptují mangu, která tak prostě vypadá. (Což mě vrací k otázce: Proč to sakra adaptují??) Animace pohybů byly takové "Ok, hýbou se", asi by neměli dávat všechen rozpočet na animování (a ozvučování) poprsí.

Jinak se toho ani moc nestane. (Je toho málo i na 13ti dílné anime) Má to jakýstakýs konec, který není ani zdaleka uspokojivý. Chybí tomu epično. (A to je co říct, když tam jsou zombie) Tak nějak nuda. Celkově to je zklamání. Samozřejmě, normální člověk řekne "když se ti to nelíbí, tak se na to nekoukej", ale já celou dobu myslel, že to bude mít zajímavý příběh. Mýlil jsem se. Je to jenom zamaskované fan service anime.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama