Mirai Nikki

27. září 2010 v 22:18 | Happy |  Manga
Mirai Nikki
Vlevo je Gasai Yuno, vedle ní Amano Yukiteru.

Na ja. Další manga. Znovu jsem dokázal v 5ti hodinách přečíst 4letou práci a teď musím čekat, až výjde další kapitola. Eh. Ale je to hustý. (upřímně řečeno, na jiné mangy většinou ani nemrhám časem)

Normálně bych začal nějakým krátkým, nudným a nečtivým souhrnem děje, ale tentokrát začnu jednou postavou. A to Gasai Yuno. (Ode dneška budu psát japonská jména japonským způsobem. tj nejprve příjmení a poté jméno, ať v tom není zmatek.) Je to totiž úplně perfektní ukázka Yandere postavy. (a zpočátku jediný důvod, proč jsem to začal číst)

Co to je yandere? Už jsem popisoval tsundere (zvenčí naštvaná a otrávená, uvnitř stydlivá a láskyplná), yandere je něco trošku jiného. *zadržuje diabolický smích* Ehm ehm.
Yandere je zvenčí rozkošně sladká... a zevnitř mentálně nestabilní obsesivní psychopat. Šílený láskou tu nabývá nového smyslu. Hrozně musím použít anglický pojem, který se mi strašně líbí: Je batshit insane. Takové holky (protože u kluků by to nebylo zajímavé) většinou svou oběť lásku neustále stalkují a snaží se každým prostředkem upoutat pozornost. Také nemají nějaké morální problémy s chladnokrevným odstraňováním konkurence. A pokud se jí rozhodne protagonista podvádět, tak se často psychicky zlomí a se stane něco jednostranně nepříjemného. Moc nepříjemného. Pozor. Nejsou hloupé, naopak jsou často extrémně inteligentní a umí se okamžitě přizpůsobovat novým situacím. (Což jim pomáhá ve stalkování) Nejdůležitější je, že je naprosto a kompletně šílená.

Tyto postavy jsou často nadmíru oblíbené přece jenom, co je víc badass a sexy než šílená yandere s sekerou, která někoho šíleně miluje a udělá pro něj cokoliv? Často jsou brány jako moe. (Moe není přímo "roztomilé", to je spíš "kawaii", ale je spíš bráno jako "rozkošné" - což se většinou překrývá s roztomilým, ale může to být cokoliv, co je bráno jako příjemné a sladké. Yandere je velmi moe.) Do teďka jsem měl fetiš zálibu jenom na emocionálně chladné anime postavy (Hmm, na to by šel článek), ale po tomhle do toho seznamu patří i yandere. Člověk pak má zvrhlou chuť se jí nechat svázat, s tím rozkošným psychotickým úsměvem .. *zasněně přemýšlí*.. ehm.. pššt. Buď pro ně budete mít fetiš, nebo z nich budete mít noční můry. <3
Mirai Nikki
Toto je dokonalá ukázka Yandere. No není rozkošně sladká? Awww *moe*... Co to má za zády?.. O Bože. JDI PRYČ S TOU SEKEROU! ÁÁ *začne řvát zatímco ho s psychotickým úsměvem seká na cucky*

No, ale teď fakt k tomu ději. Amano Yukiteru je samotář. S nikým se nebaví a jenom celý den zapisuje věci do svého deníku v mobilu. Doma se baví s imaginárním kamarádem zvaným Deus ex Machina. Jednoho dne ho Deus (haha..) pozve na hru, což Amano přijme. (Z toho plyne ponaučení - pokud vám fiktivní bytost nabídne hrát nějakou hru, tak to nepřijímejte)

Ta hra je jakýsi battle royale mezi dvanácti lidmi, který může přežít jenom jeden, který pak nahradí Deuse jako vládce. A aby to nebylo málo, tak dostane každý upgrade svého deníku, který díky tomu vidí do budoucnosti. Všechny fungují různě. Například Yukiterův popisuje v pravidelných intervalech okolí, tak jako to dělal doteď. Yunin zase ukazuje každých deset minut to, co se zrovna děje Yukiterovi (protože to dělala předtím, než byla vybraná do hry, ten obsesivní psychopat). A mnohé další. Budoucnost není pevně daná. Pokud něco čtete v deníku, třeba jako "přepadne mě skupina za školou a zbije mě" a pak nepůjdete za školu, tak měníte budoucnost a to ji přepíše i ostatním hráčům. Můžete se dostat i do dead endu, kdy umřete. Často se taky stává, že si informaci špatně vyložíte. Deníky nejsou omnipotentní.
107Yukiteru je docela srab. (Přes všechen vývoj je i ke konci trošku ufňukánek) Naštěstí tu máme naši sympatickou (krásně šílenou a úžasně silnou) yandere Gasai Yuno, která ho mileráda ochraní. (A která, jak zjišťujeme, ho celé roky stalkovala) A tak začíná boj o přežití s dočasnými spojenectvími i zradami, dalekosáhlými plány i zvraty.
108
Graficky to je hrozně rozkošný. (Teda, hlavně Yuno je hrozně rozkošná, jak plynule přechází mezi sladkým, nevinným úsměvem a výrazem chladnokrevné zuřivosti, když zrovna do někoho zabodává zahradnické nůžky) Tenhle styl mám rád. (A v mangách snad ani víc není třeba) Prostě to je roztomilé a příjemné. (dokud nezačnou lítat končetiny usekané jednou naštvanou růžovovlasou psychopatkou, pak to je roztomilé a epické)

Celkově to je fantastická manga. Ono je zábava samo o sobě sledovat Yuno, jak chce udělat cokoliv, aby byl Yukiteru šťastný. Ale pokud je v nějakém nebezpečí, tak hned přepne na terminátora a jde to řešit sekerou. (čemuž se Yukiteru často snaží zabránit) Jednou, když byla u něho doma, udělala dobrý dojem na jeho mámu - uklízela, vařila a prala prádlo - za což byla pochválena a dostala svolení si ho vzít. Ehm. Dokonce u nich smí přespat. A pak se zhrozeně dozvídáme, jak plánovala tu matku přesvědčit, pokud by jí neměla ráda. Chladnokrevně se kouká na svou tašku, kde má sekáček a kladivo. Potom přeběhne člověkovi mráz po zádech. Prostě to je naprosto úžasný. Ani nevím, jak moc to je originální, mang (a anime) s tématikou deathmatche mezi lidma je docela hodně, každý s jiným způsobem vyřizování účtů. (třeba Eden of the East) Ale ta yandere.... rawr. <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 29. září 2010 v 17:16 | Reagovat

Konečně jsem se v japonský kategorizaci lidí našla :D:D

2 Death Biscuit | 12. dubna 2012 v 18:31 | Reagovat

Mirai Nikki jsem hltala od začátku do konce :D A teď jdu hltat i anime. Doufám, že bude stejně dobré, jako manga! :)

3 tmavesperkyanime | E-mail | 13. září 2013 v 13:39 | Reagovat

Hele na konci ta youna ci jak sa volala zomrela? :D Yuna :D psl poradte  :D :

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama