Toaru Kagaku no Railgun

19. září 2010 v 21:19 | Happy |  Anime
railgun
Spinoff od Toaru Majutsu no Index, kde má hlavní roli Misaka Mikoto. Yay? Ne. Přiznávám, že jsem měl epizody s Railgun (a jejími 10 032 sestrami) nejradši, ale věnovat jí 24 dílů? Eww. Na rozdíl od Index tu *je* důraz na hlavní hrdinku, kterou díky tomu blíž poznáváme, ale zase na druhou stranu, ono tam moc k poznání není. A není tam Accelerator žádný vzdáleně zajímavý záporňák. Ne. Šílený "muhehehe" z vás nedělá psychopatického zloducha. Fuck you.
railgun 2
Shirai Kuroko, level 4 perverzní středoškolačka s schopností teleportace.
Zápletka. Misaka Mikoto a její nadržená lesbická spolubydlící Shirai Kuroko (která se nezdráhá využít jakékoliv situace, aby mohla Misaku ošahávat) bojují proti špatným lidem ve městě. Ehm, toť vše. V prvním dílu ještě trošičku prozkoumávali vědeckou část světa (přece jenom to je dělané ve stejném světě, jako Index), ale pak se to okamžitě degenerovalo na 100% filler. Zatímco jsem v Index měl rád každý díl, kde nebyl Touma, tak tady byl naopak pokaždé velmi příjemným oživením. (Začínám znít jako rozmazlená holčička, která neví, co si přát) Každý díl s ním byl aww. (či, spíš bych měl říct, že JENOM díly s ním byly aww) Škoda, že byly všechny jeho výstupy asi minutu krátké. (Když jsou jediné dobré momenty v celém anime dohromady 8 minut dlouhé, tak máme problém.)
railgun 3
Zatímco měl Index nevyužitý potenciál, tak je Railgun tak nějak o ničem.
railgun 5
Samotné postavy jsou dost klišovité. Ok. Chápu, že má Kuroko ráda Misaku, ale fakt to nemusí ukazovat každou vteřinu svým otravným hlasem a absurdními plány jak se s ní vyspat. (veškerý humor spočívá v tom, že Kuroko se perverzně sápe na Misaku a ta jí buď dá pěstí, nebo ji elektrifikuje) Nebo třeba jejich kamarádky. Jedna z nich "jenom chce být speciální jako ostatní" a druhá zase sází na svou stupiditu, aby divákům připadala moe. Fakt, že Misaka v přítomnosti Toumy okamžitě zčervená a začne mumlat nesmysly taky není moc záživný. (Ale té to odpouštím, protože to má potenciál do druhé sezóny Index.)
railgun 4
Nejepičtější scéna za 24 dílů. Škoda, že všechno epično vyplýtvali hned na prvním dílu.

Grafika? 24 epizod toho samého. což je možná díky tomu, že má protagonistka dva útoky. Sršet blesky a střílet mince. Ještě v první epizodě je boj slušně naanimovaný, ale pak si toho člověk prostě přestává všímat. Celé anime je jenom laciná výmluva pro Misaka fan service. (Ne, že by mi to vadilo) Pro nic jiného se na to nemá cenu koukat.

Tak celkově to je průměrné. Neznám anime, na které tohle slovo pasuje víc. Průměrné postavy, zápletka i animace. A to dělá dohromady nudu. Nevím proč, ale Toaru Majutsu no Index a Toaru Kagaku no Railgun jsou prokleté. Vždycky mají zajímavější vedlejší postavy s nejmíň scénami. V okamžiku, kdy tahle zajímavá postava dostala vlastní anime, přestala být zajímavá. Ve mém nekonečném hledání originálních a dobře zpracovaných (nebo těch hrozivě špatných) anime je tohle slepá ulička. Ono není *tak* špatné, že bych to začal okamžitě proklínat jako píšovinu. Ale na druhou stranu to není absolutně ničím zajímavé. Prostě.. p-průměr.

P.S. Tohle je mé 100. anime.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 20. září 2010 v 17:02 | Reagovat

Žádný creepy anime Joker? T,T

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama