Toaru Majutsu no Index

17. září 2010 v 19:01 | Happy |  Anime
Index
Toaru Majutsu no Index je další adaptace lehkých novel. Opět od J.C. Staff, ale tentokrát to není romantická komedie, takže to mělo potenciál. (Protože J.C. Staff má vynikající animace) Střídavě jsem cítil nadšení a otrávení. Je to totiž rozdělené na kratší samostatné celky o délce 3-5 epizod, které na sebe moc nenavazují. A jsou mezi nimi obrovské kvalitativní rozdíly, což je pak dost frustrující.
Index 2
Dokonce jsem na to udělal graf.
Popisuje to obrovský svět, kde existuje nezávisle na sobě magie a technologie. Na jedné straně máme různé víry a církve (tady "směry magie"), potřebujete runy a dlouhá zaklínadla. Na druhé máme Academy city, kde je 2,3 milionu lidí, z toho 80% jsou studenti. Tam se zase zkoumají esperské schopnosti vědeckým testováním a experimenty.

Právě tady žije Touma, level 0 esper (tj. nemá žádné schopnosti) s pravačkou, která dokáže cokoliv negovat. (Jak espeří schopnosti, tak magii, jak později zjišťujeme) Naneštěstí neguje i jeho vlastní štěstí, takže má pořád smůlu. (Byť ne na holky, brzo má harém) Dokonce se jmenuje Imagine Breaker, což je pro pravačku neuvěřitelně badass jméno (Ne. Fakt.), co se ještě hodí k jeho hlášce "I'll kill your illusion!"
Index 7
Má hlad.
Jednoho dne objeví na balkoně .. jeptišku? sestru? jménem Index. Ta je ve skutečnosti chodící knihovna všech zakázaných magických knih (tuším 103 000) na útěku. No a rozhodne se jí pomoct. Na konci pátého dílu ještě zvládne permanentně ztratit paměť, ale nikomu o tom neřekne a předstírá, že ty lidi zná, protože nechtěl, aby byli smutní. Holy shit, to je úžasný.

A tak se začne seznamovat s různými mágy a espery (například level 5 Mikoto Misaka, která umí manipulovat s elektřinou). Ke konci má obrovský nechtěný harém a síť mocných přátel.

Jednotlivé arcy jsou dosti monotóní. Nejprve se seznámí s problémem. Poté mu dají vybrat mezi dvěma špatnými možnostmi, na což si automaticky vybere možnost třetí. (Která většinou spočívá v "dát pěstí pravačkou") A bum. Zachránil další holku do sbírky. Ty jsou naprosto nezajímavé a plytké. (tudíž bezcenné a nehodné pozornosti) Samotná Index se po prvních pěti dílech stane jenom bezcennou vedlejší postavou bez vývoje, která tam je jenom na zabíjení času. (Fakt.) Ani Touma se moc nezmění, je to hodný heroický idiot co rád pomáhá lidem.

Ale naštěstí tu máme Acceleratora a Railgun (a její klony). Každý díl s jedním z nich je automaticky epický.
Index 3
Mikoto Misaka je level 5. To znamená "utíkejte než vás usmaží." Nebo do vás našije kovovou minci o trojnásobné rychlosti zvuku. (Podle čehož má přezdívku Railgun) Často vyzývá Toumu k boji, což si ostatní interpretují jako rande. Nice.
Index 4
MISAKA je jejím slabším klonem (teda, spíš 20 000 bezdrátově propojených slabších klonů), co o sobě mluví v třetí osobě a nechápe co to jsou emoce. (Dokud nepotká hlavního hrdinu, samozřejmě) Mají rozdílné oči. (A taky má originál pod sukní šortky a klon kalhotky) Yep. MISAKA je nová Sammy. O 50% méně moe a o 100% více elektrifikace.
Index 5
Tohle je buď velmi, velmi špatná, nebo velmi, velmi dobrá situace
Index 6
ACCELERATOR, nejsilnější z levelů 5, má schopnost měnit vektory všeho, čeho se dotkne. (To jsou takové ty síly s nějakým směrem, co byste měli znát z fyziky) Je to taky krvelačný psychopat, co zabil 9067 MISAKA klonů jako součást experimentu, aby se vyleveloval do levelu 6. (Yep. Ti kloni existovali jenom kvůli tomu, aby mohl grindovat další level jako v MMORPG) Samozřejmě, pak mu jistý level 0 nýmand dá pěstí pravačkou a tím ten experiment ukončí. Z 8 mi dílů, ve kterých vystupuje, je 6 dílů úplný č*rák a zmrd. Zbylé dva díly ho zase vidíme jako skrytého, konfliktního a samotářského anti hrdinu, co se přetváří a co v tom experimentu být nechtěl. Dokonce se s klony snažil komunikovat a vystrašit je tak, aby nechtěly dále bojovat. (Ano. On to celé vyžehlil za dva díly. TAK MOC JE DOBREJ. Čirou náhodou to jsou taky jedny z nejlepších dílů.)

Index 8
Graficky to je skvělý. (Ne Eve-no-jikan-ovsky skvělý, jenom normálně skvělý) Hlavně, když se koukáte na boje s elektřinou. Naanimované to je bravurně. Jinak to má relativně normální designy postav a CGI používají střídmě.

Celkově to je rozpolcené anime. Většina postav jsou klišovité a nudné. (Až na Acceleratora, který je úžasný a MISAKA klony, pro které mám slabost) Na druhé straně tu popisují hroznou spoustu věcí jak z magického, tak z vědeckého světa. S takovým množstvím materiálu to mělo potenciál se rozjet do epické ságy, což se bohužel nikdy nestane. Jsou to jenom krátké historky kluka s magickou pravačkou. Na konci každé epizody vždycky říká "Když se potká magie s vědou, tak se stane něco epického". Bohužel se nikdy nepotkají a nic epického se nestane.

Jsem zvědavý, co udělá druhá sezóna. Doufám, že nám už přiblíží hlavní postavy, místo aby se zase snažili nacpat co nejvíc kapitol do 24 dílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 17. září 2010 v 21:14 | Reagovat

Accelerator je tak sladce creepy =D

2 Miharu | Web | 27. září 2010 v 0:28 | Reagovat

Mno dobrá recenze, jenom se mi víc líbil Railgun(mám ráda Misaku), možná to bylo i způsobeno tím že nemám ráda Index (oprava úplně bych tu příšernou sestru zrušila) ale Acceleratora jsem měla ráda hned od první ep co se objevil..no co mám ráda trochu vyšinutý záporáky (I love bad boys o__<)Myslím že jedna série by měla být jen o něm jedna o Misace....aaa Index by měla zůstat v kostele...

3 Happy | Web | 27. září 2010 v 8:30 | Reagovat

[2]:
No, právě to se mi v railgun nelíbilo. Nebyl tam zajímavý záporák. A Misaka mi připadala zajímavější, když jí bylo věnováno jenom 14 epizod, a ne celá série o 24 dílech. Jinak děkuji za komentář. :)

4 Miharu | Web | 4. října 2010 v 18:07 | Reagovat

nz aspoň jsem našla zajímavý blog XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama