Toradora

5. září 2010 v 13:23 | Happy |  Anime
Toradora
Och. Původně jsem chtěl tohle naprosto odepsat jako hrozivý brak a upřímně jsem nevěřil, že se z toho vyvine něco smysluplného. (Pořád si pamatuji na Kaichou wa Maid-sama!, což je kompletně o ničem) První díly jsou většinou to nejlepší, aby okamžitě upoutaly pozornost a nadchly. Akční anime tu vyhazují půlku rozpočtu, romance zas většinu lepších vtipů (které pak dokolečka opakují). Ale pokud bych bral tohle jenom podle prvního dílu, tak to je příšerná stereotypní blbost.

Začíná to už protagonisty. Ryuuji Takasu je hodný, příjemný a stydlivý hoch s obličejem gangstera (což je kvůli jeho zmizelému otcovi, který je skutečný yakuza), co má rád čisto. Všichni se ho proto zpočátku bojí (dokonce i učitelé), až na jeho (hrozně moc) dokonalého kamaráda Yuusaku Kitamuru a Minori Kushiedu, lehce šílenou holku, která je furt mimo a kterou Takasu čirou náhodou miluje.
Jednoho dne zase očumuje Minori a narazí na Asakuru Taigou. (tomu napomáhá fakt, že je pod oční úrovní, je hrozně malinkatá) Místo, aby se začala omlouvat ho knockautuje pěstím do obličeje. Ne nadarmo jí říkají dlaňový tigr. (Protože je malá a nebezpečná. Samotné Taiga zní jako tiger.)

Takasu jí poté přistihne, jak se snaží dát liebesbrief do Kitamurovy tašky. (Ale splete si tašku a zapomene dát do obálky samotný dopis.) V noci ho poté přepadne v jeho domě dřevěnou katanou a o pár úderů později jí slibuje, že jí s její láskou pomůže. Ještě k tomu jsou Takasu a Taiga sousedé, dokonce jí uklidí byt a uvaří jídlo, protože se nemohl dívat na bordel a fastfood. Ano. Úplně se opakuje scéna z Nodame Cantabile. (Ale absurdně.) No. Takasu je hrozně typický nepochopený chlapec, Minori je magor a Yuusaku Kitamura je dokonalý.

A co Taiga? Ta je typ A loli tsundere s zettai ryouiki. Autoři se hrozně moc snažili, aby to viděl úplně každý, z čehož jsem chtěl zpočátku zvracet, neboť je Taiga nevděčná kráva, která nikdy neděkuje a říká Takasovi "pse".

Nevíte, co je tsundere? Je to typ (většinou) ženských postav, které jsou navenek Tsun Tsun (chladné) ale občas ukáží stydlivou, láskyplnou Dere Dere stránku. Příklad: Typická tsundere holka dává klukovi valentýnskou čokoládu se slovy "N-ne ž-že b-by mi na tobě záleželo, nebo něco t-takového" a přitom se ještě začervená. Nesnáším tsundere.

Zettai Ryouiki (absolute territory) je zase prostor kůže mezi nadkolenkou a sukní, jinými slovy japonský fetiš materiál.

Graficky to je slušný. Je to šíleně barevný. Většina má absurdní barvy vlasů, jako odstíny modré a červené. (To pak bylo vtipné, když všichni zešíleli, protože se někdo nabarvil na blond) Animace jsou vynikající, lze to vidět v scénách kdy sprintují a v jejich mimice. (Naprosto epický.) Upřímně řečeno má tahle komedie lepší animace než některé shounen bojovky. Taky nepoužívají žádné stupidní animační zkratky jako chibi formy.

No. První díly jsou neuvěřitelné klišovité a místy až nechutně otravné. Ale pak se postavy skutečně vyvíjejí. (což je smysl romancí) Začínáte sympatizovat, mít je rádi. A nebudete mít tušení, kdo s kým skončí, protože se vztahy fascinujícím způsobem zkomplikují. Většina romancí má hlavní hrdiny, kteří jsou k sobě předurčení, ale tady jsem fakt netušil, kdo to bude. Ale přesto to bylo naprosto uvěřitelné. Od dvanáctého dílu to jsou samé rozkošné dojáky. Ano, dost se mi to líbilo, ale připadal jsem si u toho jako nějaký Narutard. Znáte to. Koukáte se na shojo věci jako Ouran High School Host Club a nechce se vám to přiznat.

Nechce se mi to doporučovat lidem, protože ty první díly jsou skoro nestravitelné a já nechci být za idiota. Ale pak to je naprosto úžasný. Pokud máte dostatečnou trpělivost, tak je tohle jedna z těch lepších komedií s hlubokými myšlenkami a vývojem postav. (A složitějšími vztahy, než jenom "omg padesát holek chce jednoho ubohého idiota")

OPRAVA:
Psal jsem to večer těsně po shlédnutí Eve no Jikan: Gekijouban (což tak krásný film, že s ním chci mít děti) a byl jsem těžce pomatený. Proto jsem zapomněl, jak Toradora vlastně skončilo. FUCK IT. JE TO JEDEN Z NEJKLIŠOVITĚJŠÍCH KONCŮ, CO JSEM KDY VIDĚL. (JSME TEENAGEŘI, TAK SPOLU UTEČEME A VEZMEME SE. FAKT? FAKT?!!! Ale musím uznat, že bylo krásný, jak se nakonec udobřil s jeho mámou. ALE VŠECHNO OSTATNÍ ŘVALO KLIŠÉ.) Přesně do toho okamžiku to bylo úžasné anime. Pořád to je (skvěle naanimovaná) nadprůměrná komedie s nic moc začátkem a vynikajícím středem, ale hrozivým koncem
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gig | Web | 6. září 2010 v 19:56 | Reagovat

Lol, ten dodatek na konci XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama