Medal of Honor

30. října 2010 v 21:46 | Happy |  Hry
Aneb pokus o znovuoživení prastaré série stříleček, které od doby Call of Duty nikoho nezajímají. Upřímně řečeno je to docela fail, jehož atmosféra ani nedosahuje kvalit staršího COD4. Ani nevím co přesně mi na tom vadí. Zčásti to je krátkou kampaní, zčásti to je ubohým skriptováním a lacinými tunelovými úrovněmi, zčásti to je tím proamerickým-umíráme-za-světový-mír myšlením.
MOH1
A taky béčkovým dějem. Hrajete za nějakého týpka v hrozně moc badass jednotce, která bojuje v Afghánistánu. Jak moc badass? S třemi kumpány naletíte do pasti, kterou vám nastražil Taliban. Dokonce váš parťák zmiňuje, jak bude váš sraz určitě past. A co uděláte? Samozřejmě do ní vlezete a všechno vystřílíte. Jinak bojujete v pěkně zpracovaném horském prostředí. Kromě toho si užijete na skůtru, v AC130 (to je to absurdně velké letadlo s kanóny, co letí kolem cíle a ostřeluje ho, dokud tam nic nezbyde) a vrtulníku. Hmm. Ještě laciné, hrozně dramatické konverzace mezi dobrým důstojníkem a zkaženým generálem ve Washingtonu, ze kterých se mi chtělo zvracet. Větší kýč snad neexistuje.
MOH2
Jak se to hraje? Je to typická střílečka, kterou člověk zvládne do pěti minut. Musím autorům aplaudovat, že mě dokázali opakovaně kompletně dezorientovat. Vůbec jsem nevěděl, odkud se střílí. Hra je hrozivě, ale hrozivě skriptovaná. Každou chvíli se za vámi zavřou dveře/spadnete z římsy, takže se nemůžete vrátit, všude okolo jsou neviditelné zdi a nepřátelé se zničehonic materializují ze vzduchu tak, že to vidíte. Holy shit, vždyť je 2010. Fuck you. Také se vám nepochopitelně vždycky objeví stupidní ikonka, když dáte headshot.
MOH3
Graficky to je obstojné (i když se grafika v současnosti moc nevyvíjí), používá to notně upravený Unreal 3 engine. (Lze to poznat podle cutscén.) Je docela škoda, že v singleplayeru nemůžete nic zničit. (ani laciný světlo)
Celkově to je docela nudný šit s ubohou kampaní a průměrnou hratelností. Nic extra. Žádný epický znovuzrození mrtvé série. (která mimochodem začala na playstationu 1) Nope. Jenom další z tuctových stříleček. Dobrá reklama nedělá dobrou hru.
P.S. Pro lidi, co si myslí, že střílečky nemají děj: Half-life 2.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Aktuální články

Reklama