Occult Academy

2. října 2010 v 1:43 | Happy |  Anime
occult 9
Occult Academy je třetí anime z projektu "Anime no Chikara" (v překladu síla anime), což je pokus dělat anime, která nejsou adaptací mangy/vizuální novely/lehké novely/hry. Samozřejmě, originálních seriálů je mnohem víc, ale v současnosti jich drasticky ubývá na úkor moe/fan service věcí. Anime no Chikara je šlechetná snaha vrátit svěží nádech. Sešli se tam docela dobří animátoři a všechna tři anime vypadají skvostně. Bohužel, mimo animaci bych to nazval trojnásobným EPIC FAILem. Většinou to jsou 13 epizod zmatené nudy, a v případě Senkou no Night Raid jsem to nevydržel ani tři díly. Já nevím, jestli jsou všichni anime scénáristé retardi, co dělají jenom fillery a adaptace, nebo že jediní chytří lidé kreslí mangy, ale byla to nuda.
Occult 3
Occult Academy to na poslední chvíli zachraňuje.

I když, ne tak docela.

Děj. Píše se rok 1999. Umírá ředitel Waldštejnské akademie, která se specializuje na okult. Místo něho nastupuje jeho dcera Maya, která se vždycky tváří, že okult nesnáší, ale zároveň o něm všechno ví a vždycky se začervená, když o něm mluví. Ano. Je tsundere s okultem. Pak se objeví Bunmei, cestovatel z budoucnosti, který měl fantastickou schopnost .. ohýbat lžičky. Jeho úkolem je najít a zničit Nostradamův klíč před 28. červencem, jinak svět ovládnou mimozemšťané.
Occult 4
Takové záběry jsou překvapivě časté.

No, a začnou během těch 13ti dílů hledat klíč a vzájemně se přitom poznávat? Ne. Prvních devět dílů bych skoro definoval jako filler. (V anime, co neadaptuje mangu. T_T) Jsou zhruba o ničem, jenom tam blíže poznáváme Bunmeie, který je hrozný, ale hrozný loser. Většinou se to dělí samostatné příběhy ve dvou dílech, které vyvíjejí hlavní děj jenom minimálně. Některé díly jsou akční, jiné kecací, vždycky vás překvapí, protože máte úplně jiná očekávání.Occult 5
Fakt. Časté. Kromě toho, bohužel, tato postava není yandere.

A v tom mě to praštilo. On to není typický filler, ono to je docela originální. Sice fádní, ale není to ta samá shounen kaše jako jinde. Škoda, že to je místy docela nuda. Už jsem to chtěl pochválit za snah... HOLY SHIT. EPICKÝ ZVRATY. KONCENTROVANÝ BADASS. Wow. Ti bastardi si šetřili všechno úžasný na poslední 4 díly. Nemám tušení proč, ale jsou úžasný. Vysvětlí tam snad všechno, co se událo, s fascinujícím rozuzlením. A s epickým bojem doprovázeným epickou hudbou. (Epický .. ohnutí lžičky o_o)
occult 7
Maya sice neustále mlátí a kope Bunmeie, že by si to člověk mohl splést s nějakou nudnou přehnanou tsundere, ale to mi tak nikdy nepřipadalo. Spíš byla jenom netolerantní k jeho blbostem. (dokud nezjistila jeho dětství, pak lehce změkla) Skoro bych řekl, že to je postava pro feministky. Není typicky blbá/slabá/tupá/zamilovaná, naopak se většinou chopí kuše iniciativy, zatímco ten hlupák někde pobíhá za holkami.
occult 6
Graficky to je skvost, hlavně jsou skvělé ty stylové animace a obrovská plejáda výrazů, kterými oplývá Maya. A má neuvěřitelně sexy Zettai Ryouiki fan service. (což konec konců dokazuje většina záběrů) Nice. Bunmei, na druhé straně, vypadá jako typický idiot v moc velkým saku. (Což vypadá tak, jako v reálu - Špatně.) Prostě fantastické.
Occult 8
Celkově to je zajímavé anime, kde je devět dílů relativní nuda a 4 díly epično, které tu nudu vysvětlí. Je v tom špičková animace (alespoň na seriál), nenápadný fanservice a žrádlo pro feministky. Stálo to za to? Možná. Občas mi vadilo, že to čerpalo z okultních věd, které nemám moc rád. Ale hlavně to tak vůbec nepřipadalo, oni by si to klidně mohli vycucat z prstu a nepoznal bych rozdíl.
Photobucket?data=http%3A%2F%2Fi208.photobucket.com%2Falbums%2Fbb116%2Fhappykiller_2007%2Fanimace.gif

Anime no Chikara nebyl kompletní fail, jenom by to potřebovalo 26ti dílný formát. (Ne, vůbec nejsem závislý na 26ti dílných anime) Ty manga adaptace už nemůžou pokrýt všechno, když teď pořád adaptují věci, které v dohledné době neskončí. A upřímně řečeno, tohle je lepší a originálnější, než nějaká blbá adaptace se splácaným koncem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kája | Web | 2. října 2010 v 16:08 | Reagovat

Překrásný gif. *muck*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama