První dojem - Iron Man

3. října 2010 v 14:38 | Happy |  Anime
iron man
Čekal jsem zkřížení japonského a amerického myšlení za vzniku divného mišmaše. Čekal jsem, že se mi nebude líbit iron manův oblek. Nečekal jsem, že to bude takhle hrozivé. Už děj je divný. "Tony Stark chce postavit generátory v Japonsku, aby měl levnou a čistou energii. Přitom plánuje jít do důchodu a přenechat obranu světového míru třem nadaným pilotům v novém obleku."
Ok. Smrdí to amerikanismem (to snad vážně dělal americký scénárista) Jednotlivé dialogy stojí za houby, a dokonce mi připadalo, že to hrají špatně. (Jak může někdo v Japonsku dabovat špatně?) Děj je jedno velké klišé a Tony Stark je úplný kokot.
Iron man 2
What the f*ck.
Ale tím mé utrpení nekončí. Na to, že jsou Japonci známí děláním mecha anime a že na tomhle dělá renomované studio Madhouse, tak to je úplně odporný brak. Je to naprosto hnusný. Na to neexistují žádné eufenismy ani výmluvy. Žádný "ale je to stylový". Je to odporný. Od Starka, který vypadá jako nějaký přiteplený fracek (A ne arogantní egocentrický fešák, byť možná jsem trošku zaujatý pro Roberta Downeyho Jr.), přes divné animace mluvení (ani vzdáleně se neshodují s tím, co říkají a na rozdíl od jiných anime to bije do očí), po samotné obleky.
Iron man 3
Fuj. Vůbec to není anime.
Bože. Ty obleky jsou tak moc hrozivě špatný, že jsem nevěřil svým očím. Jsou dělané čistě v počitači, žádné stylové ruční kresby, jako v traileru. (Trailer byl největší lež vůbec) Jejich pohyby jsou kostrbaté a neohrabané, jako by to někdo dělal v Blenderu (nic proti Blenderu) a vůbec celkově jsou strašné. Ten boj ke konci? Brrr. Chce se mi zvracet.
Osobně mi připadalo, že se chtěl Marvel vytahovat tím, že "podporuje americko-japonskou spolupráci". Ale dal jim na to rozpočet, který normálně dává americkým animačním studiům. Tj. naprosto ubohý. Oni jim snad dali pět dolarů a řekli jim "Tady máte rozpočet, dělejte si, co chcete. Hahaha." Hnusná animace. Klišovitý děj. Vůbec nechápu, proč na tohle potřebovali anime studio, to mohli udělat sami. Což vlastně v devadesátých letech také udělali. Tohle je seriál pro malé americké děti. Fuck you, Marvel, fuck you.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama