První dojem - Toaru Majutsu no Index 2

10. října 2010 v 15:06 | Happy |  Anime
windex
F*ck jo. Badass první díl. Těch 20 minut přitom uběhlo hrozně rychle, na rozdíl od jiných anime (*mumly mumly* Iron man), kde vás mučí každá sekunda. Má to skvělou úvodní znělku, výborné dabování a skvostnou plynulou animaci. Co víc si přát?
Třeba méně kýčovitou zápletku.
Padouch unese Index->Touma jí zachrání->pokecají si->zjistí se, že ji padouch potřeboval, aby někoho zachránil->Touma pomůže svou magickou pravačkou, která řeší asi úplně všechny problémy na světě.
Takhle vypadaly všechny horší díly v první sezóně. (Tj. nebyl tam Accelerator), ale tentokrát to je udělaný docela dobře. Trošku mě prudí fakt, že je tohle snad už posté, co někdo unese Index. Je fajn přidávat nové postavy, ale musí to být vždycky stejným způsobem? Jinak jsou naši tři protagonisté zatím při staru. Index je pořád stejně otravná jako předtím a Touma pořád plynule přechází mezi normálním lehce cynickým týpkem a sebevražedným shounen hrdinou. Jenom Misaka je snad ještě víc tsundere, jak předtím.
index 2
Před pěti vteřinami sršela elektřinou. Před. Pěti. Vteřinami.
Animace je jako vždycky bombastická. I kdyby to byly prosté pohyby vzduchu, vypadá to úžasně. Takhle by měl vypadat moderní seriál.
První sezóně chybělo to epično, které člověku vyrazí dech. Bylo to místy fajn, místy horší, ale nikam se to doopravdy nehnulo. (Railgun se na druhou stranu hnul, ale neměl kam, byl uvnitř mrtvý) Právě proto by se mohla druhá sezóna konečně rozjet. Předpoklady na to má. Dost zajímavých a sympatických postav (a podle toho, co bylo v traileru, jich bude pravděpodobně o dost víc), špičkové animační studio a obrovský fiktivní svět. Tohle snad nemůžou po*rat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama