Break Blade

11. listopadu 2010 v 20:26 | Happy |  Anime
Break Blade
Zatímco je tenhle rok relativně chudý na seriály, tak je tu spousta filmů a OVA (original video animation - ty se nevysílají, ale vydávají přímo na DVD, často jsou delší a mají lepší animace, než TV seriály). Hlavně mecha filmy. Všude jsou mecha filmy. Konkrétně v tomhle filmu jsou fantasy mechové. Jo!

Děj. Rygart, modrooký blondýn, je "nemág". To znamená, že nemůže pohybovat quartzy ( jakési krystaly), jako všichni ostatní (na tom jsou založení i mechové - čím máte silnější vůli, tím víc s tím mechem dokážete). Jednoho dne našel tisíc let starého mecha, který reagoval jenom na něj a kterého mágové používat nemohou. Je poté nucen bojovat se svým starým kamarádem Zessem, který je naopak na quartze úplný génius, kvůli oboustrannému nedorozumění. Upřímně řečeno to je hrozivý rip-off z Naruta (který je zase hrozivý rip-off z jiných shounen anime). Oni se shodují i barvou vlasů. 
break blade 1
Naruto. Rygart.

A Rygart. Je. Úplný. Idiot. Je to naprostý pacifista, takže, přestože má asi nejsilnějšího mecha ve světě, tak ho používá jenom tak, že utíká od nepřátel a snaží se je unavit, aby už nebojovali. (Ne, to nefunguje.) A pak brečí, protože umírají lidé, co ho chrání. (Fuck you.) Celý konflikt je založený na nedorozumění. Já už vidím finále (viděl jsem 2 z 6 filmů), kdy všichni ti potlučení hlupáci konečně začnou komunikovat a zjistí, že je celou dobu někdo manipuloval.

Je takové zbytečné říkat, že je anime klišovité, protože snad všechna anime jsou složena výhradně z různých kombinací klišé a každému se líbí nějaké jiné. Konkrétně "Revoltující idealistický teenager-pacifista se mechem/super zbraní/schopností" už stokrát bylo. A pokaždé jsem to nesnášel.
break blade 2
Sasuke. Zess.

Takže zápletka je docela nesympatická. Ale prostředí je výborný. Všechno je detailně popsáno. Od mechanismů fantasy mechů, po historii a politično. Když Rygart poprvé nasedl do svého mecha, tak neměl tušení, jak se to ovládá. Náhodně tahal za páčky a mačkal tlačítka, dokud to nevydedukoval. Prvních pět minut tak vypadal jako úplný idiot. Za tohle plus pět bodů, to většina mecha anime nedělá. (*mumly mumly* Evangelion)
break blade 3
Animace. Wow. Ta animace. Ta krásná, bravurní animace. Boje mají úžasnou choreografii a vypadají prostě skvostně. Samotní mechové skvěle zapadají do fantasy prostředí. Graficky to je prostě badass a zároveň to nepřehání s CGI, takže to ještě vypadá jako anime, a ne animák s laciným filtrem a sem tam něčím namalovaným, aby se neřeklo.

Celkově to je solidní anime s lolblbýmipostavami, skvělou (fakt skvělou) animací a epickými fantasy mecha souboji. Tak třeba jsou řeči a ideály hlavního hrdiny naprosto nesmyslný, ale koukat se na to dá. Jak jsem napsal, těch filmů bude 6, takže to potenciál na epický děj má. Je to dobrý.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ryner | 8. února 2011 v 1:40 | Reagovat

Tak sem sjel všechny tři dily a libilo se mi to..bitvy mechu jsou sice takový ne nemotorny ale že to moc nevodsejpá (oproti takovemu IS)přesto se mi (nebo možna pravě proto?)libily

Jinak na http://myanimelist.net/anime/9465/Break_Blade_4:_Sanka_no_Chi
Je napsany že to vychazí 30 oct 2010..tak jako WTF??Proč to není nikde k sehnaní?

2 Ryner | 8. února 2011 v 2:00 | Reagovat

Oh Shit.Teď mi došlo že to vlastě bylo v kině (ty japonci se tak maj) a že bude trvat než to bude na BR.

Nevermind.

3 Ryner | 28. února 2011 v 17:23 | Reagovat

Už mame 4 filmek...

4 Marek | E-mail | Web | 15. listopadu 2011 v 22:55 | Reagovat

Info jsem vstřebal - Třídní původ? Moji předkové byli neandrtálci:-))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama