Mahou Shoujo Lyrical Nanoha

1. prosince 2010 v 22:00 | Happy |  Anime

Nanoha
Nejprve bych začal tím, co to vlastně je mahou shoujo (magical girl) žánr. Ten je o předpubertálních holčičkách, co se transformují a bojují se zlými příšerami. Většinou mají nějakou magickou hůl (nebo třeba květinu..), s kterou střílí roztomilé růžové paprsky plné srdíček. Awww.

Sledují to výhradně malé holky (překvapivě).. a starší muži. Netuším, jestli se na to sledují kvůli nevinnému dětskému moe, nebo jsou protě loliconové, ale je to tak. Mahou shoujo je u mužů nesmírně oblíbené. Typické jsou dlouhé, recyklované scény, kdy se ty holčičky transformují (Dneska, po 9 letech, jsem si uvědomil, že jsou přitom nahé. Ježišikriste) a dlouhé, recyklované scény, kdy střílí střílí svůj love beam proti nějakému náhodnému, recyklovanému monstru, které existuje jenom od toho, aby mohlo lacině zmizet. O nějaké kvalitně animace ani nejde mluvit. Všechno je jeden velký copy-paste. 

A pak jsem viděl Nanohu. Holy shit.

Začíná to jako všechny ostatní mahou shoujo seriály. Nanoha Takamachi, typická devítiletá holka, jednoho dne narazí na magickou fretku (což je ve skutečnosti proměněný kluk) Yunna. Ten jí dá magické schopnosti a Nanoha dostane za úkol najít 21 magických artefaktů. Objevuje se první monstrum. Transformační scéna trvá minutu. Jde vidět pantyshot. Její magická hůl se jmenuje Raising Heart. (Ale díky japonské výslovnosti trefně zní jako Raging Heart) Pořád nic moc.
Nanoha 2

Ale pak přichází změny. Transformační scény se postupně zkracují. Raising Heart nestřílí srdíčka, ale zkurveně epické RŮŽOVÉ PAPRSKY SMRTI, CO VYHAZUJÍ VŠECHNO DO VZDUCHU. ON TO JE OBROVSKÝ MAGICKÝ KANÓN. FUCK YEAH. Místo typických monster přichází jako antagonistka další devítiletá holčička Fate Testarossa (čtěte: Feito) s badass kápí a KOSOU s laserovým MAGICKÝM ostřím. (A CULÍKY) Wow. Dokonce má důvod proč bojovat. (Miluje svou šílenou matku, která jí ale bičuje. JEŽIŠIKRISTE) To, co následuje potom lze popsat jedině jako nejepičtější magický souboj mezi holčičkami, který jsem kdy viděl. Všude byly paprsky a exploze. Čistý badass.

Tohle je víc mecha jak mahou shoujo.

Už jenom názvy útoků. Základní RŮŽOVÝPAPRSEKSMRTI se nazývá Divine Buster. Nevím, jak vy, ale já z toho názvu mám husí kůži. A její hlavní finišer? Starlight Breaker. Svým rozkošným dívčím hláskem pomalu křičí "staaarliiight......... BREAKEEEER". *obrazovka zaplněna růžovou*  Na devítiletou holčičku to jsou fakt badass jména pro útoky.
2

Nakonec Nanoha Fate porazí (čtěte: Pustí do ní Starlight Breaker, který je tak monstrózní, že jí kompletně pohltil) a následně spřátelí. Proto je pro Nanoha fandy spřátelit synonymum pro "zbít to bezvědomí".

19
Graficky to je .. je to 6 let starý a jde to poznat. (Hlavně velikostí očí a taky stylem vlasů) Animace jsou poněkud zastaralé a má místy keksy, ale pořád vypadají slušně. CGI je použité snad výhradně pro magické runy. Teď bomba. Fate je dabovaná Nanou Mizuki. (Touhle rolí se de facto proslavila) Dokonce zpívá songy do větších bojových scén, což je naprosto úžasné.

Celkově to je rozkošné mahou shoujo anime s epickými mecha prvky. (I když bych řekl, že by Nanoha takového mecha holýma rukama rozervala) Mahou shoujo Lyric Nanoha je určena čistě pro mužskou demografii, proto tam jsou drsnější témata a lepší animace. Začíná to úsměvnou nostalgií na staré časy (jako malý jsem mahou shoujo sledoval) a vrcholí to badass bojováním. Obvykle na lolicon věci nejsem, ale tohle bylo zároveň roztomilý a badass. <3
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 HARRIETTCarr | E-mail | Web | 20. března 2012 v 15:12 | Reagovat

I opine that to receive the <a href="http://goodfinance-blog.com/topics/business-loans">business loans</a> from banks you must have a good reason. Nevertheless, once I have received a commercial loan, because I was willing to buy a bike.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama