O mně. A o moe.

2. ledna 2011 v 0:53 | Happy |  Ostatní
Přesně před rokem jsem napsal úvodní článek. Nevím, co mě tehdy napadlo, a nikdy bych nevěřil, že u toho vydržím 365 dní. Za tu dobu jsem zhlédl asi 35 anime. Začal jsem mít rád víc žánrů, ale zároveň jsem v každém z nich mnohem vybíravější. (Myslím, že se takovým říká zasraní elitisti) Teda, kromě fanservice anime. Ty jsou pořád hrozivý. Třeba moe slice of life. Před nevímkdy jsem se zhrozil, že to je rakovina anime. No. Ono JE levnější naanimovat pár holek s různými roztomilými stereotypy, než akční scény s roboty. Ale na druhou stranu věci jako K-On! mají mnohem lepší animaci (Což mi připomíná, že porovnávat animace je docela zbytečné a dělám to asi jenom já), než všechny ostatní seriály. (A Ironman je shit.) Abych se definitivně vyjádřil k moe:
 1. Moe není žánr, ale pocit. (Byť každý pochopí, o co jde, když řeknete moe anime, i když moeblob zní líp)
  1. Není to "roztomilé holky dělají roztomilé věci"
 2. Jsou to pozitivní charakterové vlastnosti/prvky, které vám připadají příjemné. Pro někoho je moe tsundere postava. Jiný má rád tiché, uzavřené postavy.
 3. Moe není synonymum s kawaii. Kawaii znamená prostě "roztomilý". Něco může být kawaii ale ne moe. Nemůžete mít moe auto. Plyšáci nejsou moe.
  1. Technicky vzato by stačilo na všechno říkat kawaii. Ale já to slovo absolutně nesnáším.
 4. Zhruba v úplně každém anime je roztomilá postava, co někomu připadá moe.
 5. Nejblíž to je k pocitu, že danou postavu chcete obejmout a starat se o ní. Prostě vášnivá (leč nevinná) náklonnost.
  1. Nemá sexuální charakter.
 6. Moe je kurva subjektivní.
 7. Nesnášet moe je oxymóron
Nevím pokolikáté to píšu, ale jinak bych nemohl spát s vědomím, že jsem někoho zmátl nebo ošálil. Pravděpodobně to v budoucnosti znova předefinuji líp, aby to dávalo ještě větší smysl.

Zpět k výročí.

Za rok jsem se docela změnil. Nevím, jestli k horšímu, nebo k lepšímu. Tak se znova představím. Jmenuji se Nguyen Hoang Long, ale všichni mi říkají Roman. Jsem Vietnamec. Je mi 17, připadám si na 15 a chovám se občas na 13. Chodím na gympl a přestává mě to bavit. Kdysi jsem býval utlachaný a asertivní, teď jsem asociál, co zná jenom lidi ze své třídy. (Ne, fakt.) Nikdy bych nedokázal najednou začít mluvit s někým cizím. (Ani o anime.) Na tanečních se nikdy neseznamuji. Očividně mám obsesivní sklony, kdy určitou dobu stálkuji a idealizuji holku. (A dělám paranoidní teorie.) Byť v konečném důsledku chci být pro všechny jenom kamarád a zajímat se jenom o anime, protože mi to připadá pohodlnější. (pak jsem zmatený, jestli holku hledám, nebo nehledám) Přestože nehledám (nebo hledám?) holku, mám docela štěstí na holčičí oslavy. Jsem chudý. Nemám sourozence. Imouto mi připadají rozkošné. Prý jsem morbidní. (?) Škatulkuji lidi kolem sebe a mám trošku moc rád ironii. Jsem abstinent a moralista. (To jsou právě ti lidi, co se na vás křivě dívají, když pijete alkohol) Miluji tajemství, má, i cizí. Bloguji, protože, ačkoliv moc nemluvím, docela rád sepisuji svůj elitistický názor. Sleduji anime. Hodně anime. Sbírám plyšáky. Poslouchám skoro výhradně Nanu Mizuki. Závidím lidem, co umí hrát na nástroj. HIMYM A BBT mi bez té nahrávky smíchu nepřipadají vtipné, ale jinak jsem děvka na humor. Zbožňuji kočky, delfíny, kalmary, mravence a středně velké psy, byť jsem alergický na všechno chlupaté. Dělám občas dětinské věci, u kterých si připadám jako retard.

Happykiller je (paradoxní) přezdívka z dávných dob, kdy jsem pařil multiplayerové hry. Těm se teď zdaleka vyhýbám, protože jsou plné třináctiletých blbečků, co umí spamovat "lol you suck", když vás zastřelí nebo "suck my cock your mother is fat", když zastřelíte vy je. Už nikdy víc.

Doufám, že po tomhle s tím blogařením neseknu.

P.S. Design mi dělá můj dobrý kamarád, který ale nikdy nechce být znám. Hmm.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gigilo | Web | 2. ledna 2011 v 21:34 | Reagovat

A taky máš kamarád(k)y, kteří(ré) tě mají moc rádi.
Gratuluji k výročí. *thumb's up*
Co je to kalmar/a?

2 Happy | Web | 2. ledna 2011 v 21:51 | Reagovat

http://www.denik.cz/ze_sveta/kalmar20080428.html
Rozkošná stvoření, zapomněl jsem krakatice.

3 Linhee | Web | 16. ledna 2011 v 23:22 | Reagovat

No páni :D První vietnamec (mužského pohlaví), který se zajímá o Anime a bloguje. Jsem velmi ráda, že jsem se o tobě dozvěděla.. (hledání po googlu ^^')  Dobře, konečně vím co Moe doopravdy znamená, ale i tak.. Nejsem se znalostmi v Anime a Manze tak daleko jak ty a to už ho sleduju od 8 let :D Mám ti závidět, že jsi jedináček?
Btw. Ahoj já jsem Linhee (Linh) Budu tě tu delší dobu otravovat. Těší mě :">

4 Happy | Web | 20. ledna 2011 v 10:56 | Reagovat

[3]: Tak to mě těší, že ses dozvěděla, co znamená moe. Jaké anime jsi například viděla?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama