První dojem - Infinite Stratos

9. ledna 2011 v 12:22 | Happy |  Anime

infinite stratos
Infinite Stratos má zhruba minutu a půl epické CGI mecha akce, po čemž je zbylých 20 minut naplněno spoustou harémových klišé. A "spousta" znamená "úplně všechny". Je to jeden velký, hrozivý copypaste všeho, co už bylo, bez jakékoliv snahy inovovat. Ale to jsem taky čekal. Jenom mě nepříjemně překvapil poměr harému k akci. Je to spíš harém s mecha, než mecha s harémem. (Což se možná změní v následujících dílech, asi jsem už moc zvyklý na to, že všechny show dají všechny peníze na první díl) Dělá na tom absolutně neznámé studio 8-bit, které dělalo něco v Macross filmu, takže netuším, jak to bude vypadat dál.
Infinite 1
Děj je vtipný. Existují mechové, zvaní Infinite Stratos, které však mohou ovládat jenom ženy. (Hmm.) Až na protagonistu (typický harémový dveře), který to zázračně dokáže taky. Je proto nucen jít na akademii pro budoucí piloty, kde jsou samé holky....
Infinite 2
....A všechny chtějí jeho dick.

Infinite 3
Ale ne HLAVNĚ jeho tsundere kamarádka z dětsví
Infinite 5
Infinite 4
Otravná arogantní britka. Vsadím všechno, co mám, že ho po porážce bude taky chtít.
Infinite 6
Ne. Fakt. Chtějí ho všechny. Holy shit.

Graficky to je průměr. Neviděl jsem vyloženě chyby, ale zároveň to není sakuga anime. 90% záběrů bylo stejně na holky. (které budou chtít jeho dick) Přece jenom ale 8-bit dělali na macross filmu (byť netuším co), takže bych mohl očekávat víc mecha bitek.

No. Co si o tom myslet. Infinite Stratos zatím nenaznačuje, že by měl nějakou hlubší zápletku, spíš to vypadá na to, že sbalí hrozivou spoustu holek, aniž by chtěl. Osobně do harémových anime moc nevidím, takže tohle nedokážu tolik docenit. Jsou tu hrozivě ohrané harémové klišé. Od tsundere kamarádky z dětství, přes "OOPS ZROVNA JSEM VYŠLA ZE SPRCHY" po absurdní reakce protagonisty. Jak jsem jednou řekl, anime je celkově o klišé, ale tohle je laciné kopírování. Ne, že bych to přestal sledovat. Třeba se zase seknu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ryner | 11. února 2011 v 1:20 | Reagovat

Anime je to sice pěkný ale už by se to mohlo rozjet(nova postava=porazit,skamaradit)...hlavně doufam že to nedopadne jako STAR DRIVER (kdy to anime v podstatě nemá přiběh)
Kež by to mělo aspoň mangu...novely nejsou špatný ale není překlad...

2 Happy | Web | 11. února 2011 v 8:06 | Reagovat

Myslím, že to už začne, protože už máme celý jeho harém. Star driver je docela inovativní a zajímavý mecha, byť je epizodický a zpočátku trošku zmatený. Jsou tam fascinující zvraty. Já osobně ho mám rád.

3 Ryner | 11. února 2011 v 14:10 | Reagovat

Neřikam že star driver je špatný to ne (docela se my liby ruznorodost postav)Jen mi vadí to že na bojišti "zmrde rozsekam tě na kusy" a ve škole "ahoj kamo jak se maš"A taky občas (při bojích WTF?)pokulava animace zvlašť u tušim 14 dilu to je hodně vidět...poravdě ja sem ani nevědel co to je ale na obrazku byly ...ehm...pěkny holky tak sem to zkusil :_D

K tematu.
Ta nedočkavost pramení s moji Ongoing averze...ono se to asi ani nemůže rozjet po 6 dilech...Jinak viděl si 6 dil?Jak DOPRDELE muže schovat tak velký kozy?

4 Happy | Web | 11. února 2011 v 15:41 | Reagovat

Tak s kolísavou (a recyklovanou) animací u star driveru naprosto souhlasím. Nebo nevyváženými bullshit boji. (Alespoň ze začátku) Ale například poslední 3 díly byly úžasné a tak nějak to začíná do sebe zapadat, což je pěkný. Školní mecha anime je už docela klišovité, no.

K IS. Myslím, že to stačí dát jako 13 dílné anime, ono to zas moc potenciálu nemá. Taky jsem nechápal, jak dokáže Francie (radši používám jména jejich zemí) schovat takový vnady. (Ne, že bych si stěžoval) Má rozkošný hlas. Zatím si vedu žebříček: Francie = Británie > Německo > Japonsko > Čína

Myslím, že manga teď začala vycházet a někdo (pomaliiinku) překládá novely.

http://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=IS:Volume1_Chapter1

5 Ryner | 11. února 2011 v 23:32 | Reagovat

Žebřiček jo?:D

Teď to mam Francie.......zbytek :DNevim ty charaktery se mi prostě moc nezamlouvaj (oni tam daly totiž ty co nejvic nesnašim :))Možna ta němka stojí za řeč.No uvidime.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama