První dojmy - Fractale

22. ledna 2011 v 19:43 | Happy |  Anime

Fractale
Fractale je takové zajímavé, protože zatímco je běžné anime předurčené pro specifické obecenstvo (závisláků, co pak kupují DVD), tak tohle je spíš pro širokou veřejnost. Znáte studio Ghibli? Dělali různé klasiky (osobně jim říkám Miyazakovky, podle režiséra Hayao Miyazakiho) pro celou rodinu. Skoro bych řekl (neuražte se..) disneyáky anime. Něco, co může sledovat úplně každý. Tak Fractale je docela napodobuje, ať už stylem vypravování, smyslem pro dobrodružství, lacinýmj nekopetentními antagonisty nebo například leteckou honičkou v prvním dílu. (To je HROZNĚ. MOC. MIYAZAKOVSKÝ.) Upřímně jsem to viděl jako vykrádání.

Děj. Clain jednoho dne potká tajemnou holku jménem Phryne, která následujícího dne zmizí. A pak se objeví další holka a (předpokládám) začne dobrodružství, kdy se za Phryne vydají. Žijí v utopickém světě/systému Fractale, díky kterému nemusí nikdo pracovat a může si dělat co chce. Docela to zní jako dystopie. Netuším, kolik děje chtějí nacpat do 11 dílů, ale zatím to vypadá slibně.

Graficky to je úžasný, od krásně malovaného pozadí po plynulé animace. Je to skoro jako kdybych znova sledoval Ghibli filmy. Idylická krajina se jim vážně povedla. Nejsou tam nějaké přehnané anime grimasy, co jsou poslední dobou tak časté. Tohle vypadá prostě hustě.

Celkově to má taky docela potenciál. Možná mi to připadalo trošku pomalejší a nudné. Možná jsem chtěl tu zlou/retardovanou blondýnu uškrtit a vymáčknout z ní život. Ale je to pořád takové nostalgické. Po všech těch akčních shounenech, nacukrovaných romancí a dalších věcí je tohle takové rodinné anime bez nečeho epického. Jenom by si mělo studio A-1 uvědomit, že kopírováním klasiky neděláte klasiku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama