PSP2 vs 3DS

31. ledna 2011 v 19:47 | Happy |  Ostatní
Fanboyování je vtipná věc. Zuby nehty si bráníte vaši oblíbenou značku, a ostatní fakta buď překrucujete, nebo přímo ignorujete. Je to až roztomilé, a dělají to všichni. I já. Ať už Sony, Microsoft, nebo Nintendo. (Apple naštěstí není herní platforma, ať tvrdí cokoliv) Každý chce mít "to nejlepší", což ve skutečnosti znamená "každý chce, aby konzole ostatních byly shit." Já si k vysvědčení koupil PSP kvůli FF: Crisis Core a jsem s tím spokojený. (vlastně jsem si ho koupil kvůli jediné hře) DS je pěkný, ale nemám důvod ho kupovat. Neřekl bych, že by jedna z těch konzolí byla shit. Finančně úspěšnější? Inovativnější? DS. Výkonnější? S více AAA tituly? (Netvrdím, že na DS žádné nejsou) PSP.

Jenom taková zajímavost z pirátování. U PSP máte vždy jednotlivé (většinou gigabajtové) tituly, zatímco u DS stahujete celé balíčky stovek her, kterými se šmejdíte a hledáte nějakou dobrou. Byť tam pomáhá fakt, že průměrná hra na DS má většinou pod 100MB. 

Teď vychází nová generace přenosných konzolí. Mě to může být jedno, já jsem na takové věci chudý. Od Nintenda vychází 3DS a od Sony PSP2 (nebo spíš bych měl říct NGP, ale to zní hrozivě). Obojí má své klady a zápory. I když ono se to docela těžko porovnává, když PSP2 vyjde o 11 měsíců později, jak 3DS. Jelikož jsme poněkud Sony rodina (PS1, PSP a Sony Bravia), tak bych začal u PSP2.

sonyTen se snaží bodovat:
 • Orgasmickým multi-dotykovým displejem. (3DS používá původní dotykový displej co více stisků nezvládá) Má rozlišení 960 x 544, což je čtyřnásobek původního PSP.
 • Dvěma analogovými páčkami
 • Dotykovým padem vzadu (upřímně mě nenapadá jak to má člověk ovládat, ale budiž)
 • Připojením na 3G (mobilní síť)
 • Dvěma kamerami, mikrofonem
 • Pohybovým senzorem a gyroskopem
 • GPS
 • Epickým výkonem (má to čtyřjádro) a grafikou blížící se kvalitě PS3.
Jen se koukněte na ten sexy displej. Já bych ho olízl. Nemyslím si, že existuje kapsa, do které by se tenhle macek vešel. (Ale upřímně řečeno, je vůbec někdo, kdo by si tohle dával do kapsy? To je docela nebezpečný. Hlavně, když to je docela křehké) Poněkud to zabíjí účel mobilní konzole, ale jen se na tu krásku koukněte.

PSP2 pokračuje v trendu MAXIMÁLNÍ GRAFIKA, MAXIMÁLNÍ CENA. (Bojím se jenom pomyslet kolik tahle bestie bude stát) Vyloženě inovativní není zhola nic, ale všechny ty dotykové vymožeností zní zajímavě.

A co 3DS?

3DS
 • Přibyla analogová páčka
 • 3 kamery, mikrofon, pohybové senzory - zhruba to samé, co PSP2 (Ale ona tam většina byla už předtím, takže tady má docela náskok)
 • Nejdůležitější bod je 3D obraz bez brýlí. Ano. Bez brýlí. Skromný 800 x 240 displej se přitom rozdělí na dvakrát 400x240. Samozřejmě to má své neduhy (například by to neměly používat malé děti, protože začnou šilhat, musíte se soustředit přímo na displej, omezený úhel pohledu), ALE NEPOTŘEBUJETE BRÝLE. (I když bych mohl jízlivě poznamenat, že ošklivá hra není ve 3D o moc hezčí, ale tohle mělo být objektivní)
 • Pravděpodobně se vám šťastlivcům vejde do kapsy.
 • Cenou, která je předurčena Vesmírem, aby byla nižší. 250 dollarů sice není žádný med, ale jak jsem řekl, nechci ani přemýšlet o tom, kolik bude stát PSP2.
No. Obojí má stejný neduh. Tím je kapacita baterie, která je až směšně ubohá. 3-5 hodin u 3DS a 4-5 hodin u PSP2 (byť tomu se mi nechce věřit, se vším tím výkonem) skutečně není mobilní. Možná se mé PSP většinou ani nevzdaluje od postele, ale rád si hraji s myšlenkou, že ho můžu jednou za rok někam vzít a pařit tam. Vám stačí 3 hodiny? Chcete si hrát při cestě v tramvaji? 3D hry už určitě ne, pokud nechcete oslepnout. A už vidím, jak vás bude bavit každých pět minut pauzovat Uncharted 2 a poohlížet se po okolí, protože v rukou držíte cihlu zlata.

Já nevím, k čemu někomu je přenosná PS3, když jí stejně může mít doma na velké televizi za pravděpodobně stejnou nižší cenu. (I když ten displej je fakt lákavý na sledování anime) Stejně tak je 3DS jenom DS s 3D hračičkováním, co vydrží jenom polovinu originálu.

I kdyby se z mého zaujatého článku mohlo zdát, že je PSP2 lepší (ono to je napěchované novými technologiemi), tak 3DS s přehledem vyhraje. To si nedělám iluze. Už WII a DS dokázaly, že grafika není všechno. Byť z plného srdce doufám, že se mýlím a PSP2 bude konečně finančně úspěšné. Nuže. Každý má asi jiné preference. Nemůžu jednoznačně tvrdit co je lepší. (Nemám rád lidi, co říkají, že je 3D displej revoluční a opírají se o prodejnost. To není všechno.) Jenom do toho netahejte tablety a Iphone.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama