Německá olympiáda 2011

14. února 2011 v 18:46 | Happy |  Ostatní
Možná to nevíte, ale já jdu  pravidelně na německou olympiádu. S železnou pravidelností jsem byl 2. v celopražském kole. Asi to mám napsané ve hvězdách, že nebudu první. Poprvé to bylo nadějné, přece jenom jsem ještě byl mladý a nezkušený. Podruhé to byla smůla, protože jsem byl nejmladší v kategorii. A teď? Jsem starší, ale nevypadá to slibněji, ba naopak. Tenhle rok byla konkurence jak svině. 

Začalo to školním kolem. To normálně není, prostě rovnou příhlásili mě. Docela nešťastnou náhodou jsem přitom onemocněl a šel tam s horečkou. Zapomínal jsem slova a pletly se mi fráze. (A taky mi strčili "kouření a jiné závislosti", což je možná to nejnudnější téma, co vás může napadnout) To už jsem se bál, že prohraji. Tvrdí se o mě, že hrozně přeháním, že to stejně vyhrávám a jenom zbytečně dělám, že jsem špatný. No. Já jsem většinou dost vynervovaný. (Minulý rok jsem byl při vyhlášení pořadí na pokraji slz). A když takovému vystresovanému uzlíčku nervů řeknete, aby zase nekecal, tak ho fakt nepotěšíte.

Minulý týden bylo kolo obvodní. Byla tam spousta vietnamců. Hrozba. V mé kategorii už není tak velký rozdíl ve znalostech, záleželo na každém detailu. Německá olympiáda se vždycky skládala z dvou částí: Poslech a mluvení. Kvůli poslechu jsem minulý rok prohrál, takže jsem byl napjatý, ale nakonec to bylo v pohodě. A teď bylo na řadě mluvení.

"Kdo chce jít jako první?" 

Vždycky jsem byl mezi posledními, protože jsem se bál.

Tenhle rok jsem si řekl "FUCK THIS SHIT" a zvedl ruku. 

"Já." 

Po mně se přihlásila vietnamka - Jana. Měla rozkošnou výslovnost. Ale jako fakt dobrou. Nevěděl jsem, jestli se mám spíš rozplývat, jak to pěkně znělo, nebo jestli mám být deprimovaný. Wow. To bylo v prdeli. (A mám zvláštní fetiš pro hlasy.)

10 minut jsem čekal před dveřmi. Tentokrát mi nedali text na přečtení a za to jsem jim byl vděčný. Jestli uvidím ještě jediný článek o kouření tak jim ten papír roztrhám a sním. Nesnáším to. Konečně mě zavolali. Dali mi obrázek. TADÁ, dali mi závislosti. To, co jsem už musel přežít na školním kole. Fuck you. Nakonec to dopadlo také dobře. Jenom jsem netušil, jak se řekne kuřecí stehno. Říkal si už někdo z vás, jak se německy řekne kuřecí stehno?

Odešel jsem s dobrým pocitem, který se ale s každým dnem zmenšoval. Vždycky zapomínám na věci, co jsem řekl správně, a vzpomínám jenom na své chyby. Naštěstí bylo všechno zbytečný. Byl jsem první. Naše němčinářka zářila štěstím. 

Koukněte se sami.


Úplně dole, kategorie III.A

Možná si (teda vy, co se mnou jdete na němčinu *mrk*) myslíte, že tam jenom jdu lacině shrábnout diplomy a odměny. Není to tak. Je to boj. Všichni kolem vás vypadají, že by vás bez problému porazili. Učitelé mlčí, když na ně mluvíte. A taky tam jsem byl docela osamělý, protože tam se mnou seděl jeden hyperaktivní kvarťan (vypadal na 13), co má víc ocenění, než celá moje třída dohromady, a ten měl radši své vrstevníky. Nevím, nedokážu se socializovat. Takže za hrozně moc dlouho jdu na celopražské kolo prohrát. Ale hej. Dostáváme 600kč do Luxoru, tak proč ne.

Tak to jsem napsal další spoustu nesmyslých řádků osobního nesmyslu, který nikoho nezajímá. Jsem si říkal, že novinky a zajímavosti z anime jsou mnohem zajímavější, než mý soukromý kecy, ale když to nevyleju sem, tak kam?

P.S. A jak dopadla Jana? Byla hned za mnou, a prý to bylo sakra těsný. Oh shit. Docela mi bylo i líto, že jsem jí porazil, zněla dobře. (Přestože jsem zároveň hrozně moc chtěl vyhrát)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rickytasty | E-mail | Web | 13. července 2018 v 3:51 | Reagovat

Алюминиевая опалубка распространена на тех стройках, где многократное применение конструкций не обязательно. Данный вид съемной опалубки http://builderbest.byethost7.com/ широко востребован на современном строительном рынке.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama