Infinite Stratos

3. dubna 2011 v 0:33 | Happy |  Anime
Přiznám se, že moc harémů jsem neviděl, (I když ona je docela tenká hranice mezi harémovým anime a anime s harémem) takže moc nevím, jestli to je dobré v rámci svého žánru. (byť v tomhle ohledu to je asi jedno, harém není zrovna věhlasný nějakými inovacemi a originálními nápady) Když má fanda motorek recenzovat auta, tak nanejvýš řekne, že to není motorka. Infinite Stratos byl propagován jako mecha, ale moc mecha to není.

Všechno, co má společné s mechy, je totiž shit. Hrozivý shit. Nevím, z těch uboze naanimovaných, recyklovaných (moje nové oblíbené slovo), a občas i chybějících (v jednom díle byl boj, který se odehrával výhradně v mraku, takže jste sledovali hezké hnusné mraky a do toho poslouchali zvláštní efetky) bojů mi bylo nanic. O směšné choerografii nemluvě. (JO ONA NA MĚ STŘÍLÍ TAKŽE BUDU KOLEM NÍ KROUŽIT ABY DO MĚ MOHLA STŘÍLET DÁL)

Naštěstí je poměr holek k mechům asi 9:1.

On vůbec ten koncept je trošku přetažený za vlasy. Ve světe se objeví IS, mechové, co porazí i atomovky. Každá země jich dostane určitý počet a tím se zajistil světový mír. (Lol.) Jsou tak úžasný, že se nesmí používat ve válce a proto se jenom pořádají rekreační turnaje. Čirou náhodou ho mohou ovládat jenom ženy, alespoň dokud se neobjeví Orimura Ichika. Je proto kvapem převeden do dívčí školy, kde chce úplně každá holka jeho dick.


Bohužel, fan servicem se nešetřilo.
Postupně se do jeho harému přidá Houki (Japonsko), Cecilia (Británie), Rin (Čína), Charles (Francie) a Laura (Německo). Všechny jsou tsundere, byť jsou většinou tsun jenom jeden díl. Nejvíc tsun bylo Německo. Celé dva díly jsem si říkal, jak jí nesnáším a jak jim na to neskočím, až bude instantně dere. No, to jsem si nalhával, bylo to rozkošný. (Ty ostatní děvky nejsou moe.)


Konečný žebříček:
1. Německo
2. Francie
3. Británie
4. Japonsko
5. Čína

Mno. Animace. Od studia, co dělalo na filmu Macross, jsem čekal víc. Upřímně si myslím, že víc rozpočtu šlo na animování poprsí, než na mechy. Ze všech těch bojů se mi líbily všehošudy dva. Prostě kvůli mechům se na to nedívejte. Holky zase občas měly velmi... variabilní poprsí. (Hlavně Francie měla během 4 dílů snad všechny možné velikosti, od prkýnka po melouny) Jinak jsou ty holky moc pěkné. Teda. Alespoň Německo a Francie jsou moc pěkné. Celkově bych řekl, že si ty tři minuty bojů, co jsou každý díl, mohli klidně odpustit, protože za moc nestály. Z seiyuu tam byly například Youko Hikasa (Mio z Keionu) a Kana Hanazawa (Ta toho má spoustu, třeba Bakemonogatari), která má úplný sex hlas.

Tak dohromady to je příšerný mecha, a vcelku příjemný harém. Moc se v tom nevyznám, protože to moc často nesleduji, ale byla to zábava, těšil jsem se vždycky na další nový díl. (Což není tak samozřejmé, jak se může zdát) Dokonce se mi líbil očekávatelný díl na pláži, které obvykle prospím. Když vezmete v potaz, jak ten žánr nemám obvykle rád, tak to je fakt skvělý. Nebo jsem jenom pokrytec. Vyjma mechů se to nijak nesnaží inovovat harémová klišé, naopak je naplno využívá. A využívá úplně všechny. Ale to nevadí. IS je fajn, pokud se na něj koukáte kvůli holkám.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ryner | 5. dubna 2011 v 20:37 | Reagovat

Ja to dropnul někde u 8 dilu. :)Nevim nemám naladu to dokoukavat...

2 Tsukuyomi | 11. dubna 2011 v 16:22 | Reagovat

Tohlůe anime je děs. Jako před tím jsem si rychle Rin oblíbil a pak už nikoho s tohodle IS, bohužel Rin byla naprosto zbytečná psotava a později otravná jako Orihime v Bleach. TOhle anime bylo děs.

3 Marcin | E-mail | Web | 13. října 2011 v 4:29 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama