Star Driver: Kagayaki no Takuto

18. dubna 2011 v 17:39 | Happy |  Anime


Star driver je originální 25-dílné mecha/školní anime od studia Bones. Většina originálních anime od tohoto studia má vynikající začátek a neuspokojivý konec. U Star Driveru to je naopak. Prvních 20 dílů to je spíš.. nic extra. Ale finále, ač nechutně kýčovité, bylo skvělé. Možná budete čekat nějaký finální zvrat tragickou smrt. Nedělejte si naděje. Je to shounen.

Děj. Tsunashi Takuto jde na novou školu na tajuplném ostrově. Skamarádí se s Sugatou (jeho homokámoš) a Wako a prožívá idylické, pohodové období. A jakoby jen tak mimochodem občas ničí mechy od zlé organizace Glittering Crux, která chce ovládnout svět. Přitom se proměňuje v ginga bishounen.. doslova galaktického hezouna. (lol) Aha. Tak to jsem podal trošku moc kýčovitě. No, ono to je lepší, než jak jsem to popsal. Ale nějakou hloubku v tom nehledejte. Boje trvají nějaké tři minuty a až na čestné výjimky mi jaksi všechny splývají do jednoho. Jsou si totiž dosti podobné. Dokonce používá pořád a pořád stejný finální útok s recyklovanou animací. Největší důraz je prostě kladen na školní život a slice of life.

I antagonisti v glittering crux jsou úsměvní. Za prvé mají směšné oblečky, gesta i přezdívky. Za druhé se tam ani moc neděje. Jim ani Takutovi nehrozí žádné nebezpečí, je to snad i nevinná hra. Jsou však docela zajímaví.

Ke konci se to ale fakt rozjíždí.

Animace je velmi nekonsistentní. Některé (poslední) díly vypadají bombasticky, některé slaběji a některé jsou prostě hnusné. Design postav je pěkný, takový styl jsem snad ještě ani neviděl. Je to něco jiného, než identické loli od J.C. Staff.

No, celkově to je fajn. Někomu se nemusí líbít slice of life a nedostatek dramatu. Jinému mohou vadit nudné boje a místy lolanimace. (Někdo může milovat yaoi parodie.) Ale mě ten hrozně kýčovitý ale přesto zábavný shounen dojal. Byla to zábavná, lehce ujetá jízda s divnými kostými, morálními kecy a dobrým finále. U tohohle bych skutečně řekl: "Koukni se na to kvůli tomu absurdně kýčovitýmu ale přesto usměvnýmu finále." (I když musíte prokoukat 20 dílů, abyste se do toho dostali..) Fakt nevím, proč jsem z toho tak nadšený. Možná se zase chci cítit jako v čtrnácti, kdy jsem takovéhle idealistické konce miloval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama