C

28. června 2011 v 2:18 | Happy |  Anime


C je originální akce s zajímavým konceptem, a to penězi. Kombinuje bojování digimonů, šermování a ekonomické kecy okolo. Fuck yeah. Kromě toho se soustředí se na konflikt současnosti s budoucností. Trochu mi připoměl Eden of the East.

Děj. Kimimaro Yoga, typický student ekonomky, musí jít pravidelně do Finanční čtvrtě a bojovat s jinými Entre. Vítěz získá peníze a poražený ztratí část své budoucnosti přímo úměrné ztracené částce. Pokud například někdo zbankrotuje, tak v reálu ztratí svoje děti atd. Kromě toho má mona asset Msyu, což je ztělesnění jeho budoucnosti.
Musím uznat, že na 11 epizod to docela i dává smysl. (možná až na jeden bullshit na konci) I krátká anime mají své kouzlo, když jsou správně udělané a neplýtvají časem zbytečnými epizodami a fillery. ( Viděl jsem plážový filler díl Ao no Exorcist. Oh God why.)

Graficky to je nevyvážený. Boje jsou epicky úžasný, se skvělou choreografií i animací. Všechno ostatní smrdí. Divné obličeje a CGI. Nope. Vážně jde znát, že autoři šetřili rozpočet výhradně na akční scény. (Madoka to skvěle vyřešila svým SHAFTovským minimalistickým stylem) Prostě to je hrozivé.

No, celkově to je normální shounen okořeněný ekonomickými kecy. Není to něco světoborného ani to není špatné. Děj je skutečně i zajímavý a nemá nějaké vyložené chyby, což zas není tak časté, jak byste si mysleli. Animace spíš kolísá, ale na to jsem fakt anální jenom já. Je to úplně jedno. Dobrá animace je spíš trešnička na dortu, než něco, co by se mělo vyžadovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama