První dojem - Mawaru Penguindrum

14. srpna 2011 v 2:42 | Happy |  Anime
Jednoznačně nejoriginálnější, nejujetější, nejfabulóznější, vizuálně nejzajímavější a prostě (sorry, Usagi drope, kdybys vycházel jindy, tak bys určitě vyhrál) nejlepší anime sezóny. Zbývá mi sice Dantalian no shoka a Idolm@ster (Oh God, už bych neměl ke všemu dát "zkusím"), ale ty pravděpodobně nemůžou nijak ohrozit. Jo, a dělá ho studio Brain's base (Spice and wolf, Baccano, Durarara!!), pokud to někoho zajímá.

To jsou superlativy a přitom jsem o Mawaru Penguindrum vůbec nic neřekl. Heh. Předem říkám, že jsem neviděl Revolutionary Girl Utena, s kterým sdílí MP režiséra.

Opakuje se tu tématika osudu. Tohle jsem nevěděl kam napsat, takže to dávám sem.

Ehm ehm. Dvojčata Kanba a Shouma žijí s těžce nemocnou sestrou Himari. Doktor jí nedává žádnou naději, a tak se rozhodnou užít si co nejvíc z jejího zbývajícího času. Bohužel se Himari v aquaparku zhroutí a zemře. Vzápětí se však stane zázrak. Obživí jí totiž tučňáčí čepice. (Fakt.) Samozřejmě ne zadarmo - bratři musí najít věc zvanou Penguindrum a jejich jediné vodítko je Oginome Ringo - šílená stalker holka. Postavy mají docela hloubku. (Hlavně Kanba je výborná postava)

Jo, a kromě toho u nich od té žijí 3 tučňáci, co jsou pro běžného člověka neviditelní. Fungují jako jakási komedická vložka. (A fungují skvěle, jsou naprosto rozkošní) Mawaru Penguindrum dokáže vyprodukovat stejně úžasné dramatické i komedické scény.

Já nevím, už po pěti dílech to skoro vidím jako klasiku, a přitom netuším jak dopadne zbylých 19.
Grafická stránka je fantastická. Všechno je barevné a třpytí se. Spolu s přehnanými gesty to je podobně fabulózní jako Star Driver. Vypadá to trochu jako něco, co vyšlo před 10ti lety. Možná je trošku opoužívané recyklování scén s transformací - ale zatím se tam vždycky objeví nějaká změna. Neříkám, že to má nějakou úžasnou plynulou animaci. Je to velmi stylové. K čertu s realismem a konsistencí, pro tohle by se ani nehodila.

Léto, oficiálně ti odpouštím. Místo obvyklých ecchi (z minulého roku si vzpomínám na highschool of the dead) věcí tu máme realistický Usagi drop, parádně solidní a gay No. 6, a šíleně skvělý Mawaru Penguindrum. (...A obvyklá ecchi.) Čím je dobrý? Originální nápad a zajímavé zpracování. Nelíbí se mi úplně všechno - fantazírování stalkerky je spíše opruz, ale ta zápletka celkově vypadá úžasně a má hroznou spoustu potenciálu. Schválně jestli to zdegeneruje v náhodný bullshit nebo se z toho stane must-see klasika. A JSOU TAM ZKURVENÍ TUČŇÁCI. JSOU. TAM. ROZKOŠNÍ. TUČŇÁCI. Fuck the rest. TUČŇÁCI. Zbožňuju ty tučňáky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama