10 bit

2. října 2011 v 13:03 | Happy |  Ostatní
Jedna z výhod streamování (byť streamování vážně nemusím) je, že se nemusíte obtěžovat s novou technologií. Anime je poměrně malý zájmový okruh, a proto je podstatně elitističtější co se týče technologického pokroku. Zatímco většina hraných filmů a seriálů pořád vychází s XviD kodeky (které spustí zhruba úplně každý), tak "oficiální" (no, víte co myslím) release fansubbů jsou v H.264. Pořád si pamatuju, když se to tehdy snažili nahradit. To byl panečku shitstorm. Teď ho (kromě malé, vytrvalé skupiny) používá v podstatě každý anime sledovač co stahuje.

Každopádně to má za následek to, že mnohdy nelze novější věci pujčovat, protože to prostě nespustí. Nějaké kodeky neznají. Proč taky, když všechny filmy fungovaly bez problémů? Pche. Hrabat se v nové technologii je zábava, byť jsou občas ty novinky spíš zbytečné.

Nejnovější hračička (co vám bude znepříjemňovat podzimní sezónu) je 10 bit enkódování místo 8 bitového. (bla bla bla barevná hloubka bla bla bla dithering) Umožňuje to menší velikost souboru při zachování stejné kvality. (některé skupiny vydávají 500 megabajtové epizody, co trvají 20 minut) ALE: naprosto to nefunguje na WDTV live, takže to už nemohu sledovat na televizi, a musel jsem instalovat nový CCCP.

Holt pokrok, no.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ryner | 4. října 2011 v 21:22 | Reagovat

Hm fajn koukam že můj KMplayer nepodporuje 10bit...doufam že je nová verze.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama