První dojem - Guilty Crown

15. října 2011 v 19:38 | Happy |  Anime
Glorious. Production IG ve spolupráci se skupinou supercell vytváří další NoitaminA (tentokrát 22 dílné!) anime. Spolu s Persona 4 jsem se právě na tohle těšil nejvíc. V prvé řadě musím říct, že to je vizuálně VELMI impresivní. Vypadá to nádherně. Co se týče děje a postav... no, řekněme, že scénárista z Code Geass tam jde dost znát. Bohužel přebral jenom povrchní záležitosti - nejsou tam fabulózní přehnaná gesta a chybí tomu ta fantastická grandióznost. Přes ty úsměvné povrchní podobnosti to ale rozhodně není rip-off z Code Geass a nemá smysl je dále srovnávat.

Děj. Japonsko je po tajemném virovém útoku pod okupací cizí země. (Vůbec mi to nepřipomíná CG) Ouma Shu je 17 letý asociální student/samotář, co jednoho dne potká tajemnou holku Inori a zaplete se tak do akcí teroristické skupiny Undertaker. Jo, a dostane schopnost vytahovat ze svých přátel zbraně. Jako první vytáhne ze zminěné Inori obrovský meč a okamžitě tím rozseká nepřátelského mecha. V Japonsku očividně berou objektifikaci žen doslova, když se teď koukám na letošní podzimní sezónu.

Shu je nesympatický, tuctový zmrd s nejasnou motivací. Doufám, že s tím mají společného ty krátké flashbacky, neboť jinak se v podstatě vrhl proti kulometu jenom protože mu to řekl blonďatý bastard. (a je to tedy další mizerný shounen retard) Pilot zhruba nastínil, co nás bude čekat: Shu bude muset začít získávat přátele (a tím zbraně) a pomalu přestat být asociálem. Ach, že by středoškolská komedie? ._.

No. "Kluk potká holku co mu dá superschopnosti" není kdovíjak originální téma. Spíš naopak. Ale musí existovat důvod, proč běží v Noitamina slotu zrovna tohle.

..Pokud byste mi řekli: "Ale, to je kvůli soundtracku a animaci přece", tak bych vám to věřil. Wow. Guilty Crown vypadá a zní skvostně. Má výborný opening i ending je celý detailní s velmi přirozenou animací. (v tom production IG exceluje) Samozřejmě, CGI mechové vypadali spíše hůř, ale jinak byla graficky špička. A ten character design.. om nom nom.

No zatím to vypadá na vcelku generický příběh s velmi solidní produkcí. Osobně netuším proč je tohle v Noitamina slotu, ale rozhodně jsem zvědavý, jestli se z té průměrnosti vyhrabe. I kdyby ne, tak to je pořád zábavná akce. Uvidím za 5 dílů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama